ZAWIESZAMY ORGANIZACJĘ WYCIECZEK

Szanowni Koleżanki i Koledzy, Członkowie i Sympatycy PTT O/Tarnów

W związku z zaistniałą sytuacją i ogłoszonym stanem zagrożenia epidemiologicznego, zamykaniem placówek oświatowych i kulturalnych oraz apelami kierowanymi w stronę organizacji pozarządowych, informujemy, że od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania zawieszamy organizację wycieczek i innych wydarzeń publicznych. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość.

Plany na 2020

Styczeń

04.01.2020r.  Spotkanie opłatkowe oraz inauguracja sezonu na Jamnej.
Falkowa – Bukowiec – Jamna – Wieprzek – Jastrzębia (15km/320m)

 

06.01.2020r.  VI Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie Łowczów – Piotrkowice – Łękawka – Zawada – Tarnów (14km/300m)

08.01.2020r. Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Kijów nie taki znów kijowy” – Andrzej Mleczko

 

18-19.01.2020r. ,,Zima na Niemcowej”

sobota: Piwniczna – Niemcowa – Wielki Rogacz – Radziejowa – Niemcowa (15km/1084m)

niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Obidza – Piwniczna (15km/280m)

 

24-26.01.2020 r. Festiwal „Górnolotni” – spotkania ludzi gór w Tarnowie

 

25.01.2020r. „Blisko domu” - Pogórze Wiśnickie
Czchów – Machulec – Bukowiec – Szpilówka – Rajbrot – Kamienie Brodzińskiego (21 km/770m)

 

Luty


08.02.2020r.  VII etap GSB
Przełęcz Krowiarki – Polica – Hala Krupowa – Bystra (22km/730m)

 

21.02.2020r. Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Etiopia” – Jerzy Gąciarz

 

22-23.02.2020r.,,Luty w Beskidzie Sądeckim”

sobota: Żegiestów Zdrój – Pusta Wielka – Bacówka nad Wierchomlą (12km/681m)

niedziela: Bacówka nad Wierchomlą – Runek – Hala Łabowska – Łomnica Zdrój (20km/530m)

 

29.02.2020r. „Raz na cztery lata” – Pieniny
Krościenko – Przełęcz Szopka – Trzy Korony – Góra Zamkowa – Czertezik – Sokolica – Krościenko (14km/910m)


Marzec

07.03.2020r. „Babia Góra zimą” 

Przełęcz Krowiarki – Babia Góra – Markowe Szczawiny – Przełęcz Krowiarki (14 km/930m)  ODWOŁANA

 

11.03.2020r.  Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Dolomity” – Barbara Kasperek, Halina Magiera i Lucyna Mucha

 

21.03.2020 Pierwszy dzień wiosny na Dachu Pogórza Rożnowskiego

Falkowa - Żebraczka - Przydonica - Klimkówka - Dąbrowska Góra - Dąbrowa     ODWOŁANA

 

25.03.2020 XI Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID ŚLĄSKI i BESKID MAŁY”   ODWOŁANY

 

28-29.03.2020r. VIII i IX Etap GSB 

sobota: Bystra - Jordanów - Skawa - Rabka - Schronisko PTTK Maciejowa (25,1km/914m)

niedziela: Schronisko PTTK Maciejowa - Schronisko Stare Wierchy - Turbacz -  Jaworzyna - Przełęcz Knurowska (19,3km/732m)        ODWOŁANA

 

Kwiecień

01.04.2020r. Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Ural Subpolarny” – Szymon Baron   ODWOŁANE

 

03/04. 04.2020r. Ekstremalna Droga Krzyżowa     ODWOŁANA

 

10.04.2020r.  XXI Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa   ODWOŁANA

 

18-19.04.2020r. „Wiosna w Bieszczadach”

sobota: Brzegi Górne – Połonina Wetlińska – Smerek – Jaworzec (17km/800m)

niedziela: Jaworzec – Czerenina – Dołżyca – Łopiennik – Berdo – Jabłonki (21km/1260m)    ODWOŁANA

 

25.04.2020r. X Etap GSB 
Przełęcz Knurowska - Lubań - Krościenko  (23,2 km/748m)     ODWOŁANA

 

Maj

06.05.2020r.  Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Zambia” – Urszula Gawron    ODWOŁANE

 

09.05.2020r.  XI Etap GSB

Krościenko - Przehyba - Radziejowa - Rytro (28,6 km/1441m)      ODWOŁANA

 

22-24.05.2020r. ,,Majówka na Słowacji”

piątek / Mała Fatra Fackovske sedlo – Klak – Skalky – Uplaz – Valca (24 km/1100m)

sobota / Góry Krzemnickie Horny Turcek – Skalka – Tri Krize – Kremnica

niedziela / Wielka Fatra Podhradie – Klak – Lubochna (18km/1300 m)     ODWOŁANA

 

30.05.2020r. „Majowe Wyspy”

Przełęcz Glisne – Szczebel – Kasinka Mała – Lubogoszcz- Kasina Wielka – Śnieżnica – Przełęcz Gruszowiec (22km/1500m)   ODWOŁANA

 

Czerwiec

03.06.2020r. XII Szkolny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID SĄDECKI”    ODWOŁANY

 

03.06.2020r.  Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Yo soy Mexicano” – Janusz Foszcz, Robert Piechnik, Dariusz Polak           ODWOŁANE

 

06.06.2020r. XII Etap GSB

Rytro - Makowica - Hala Łabowska - Runek - Krynica (31,6km/1494 m)    ODWOŁANA


27-28.06.2020r.
„Tatry Polskie przed wakacjami”

sobota: Palenica Białczańska – Dolina Roztoki – Dolina Pięciu Stawów – Szpiglasowa Przełęcz – Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko – Palenica Białczańska
niedziela: Kiry – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka – Przysłop Miętusi – Kiry   ODWOŁANA

 

Lipiec

04.07.2020r. VIII Etap GSB

Skawica/Sucha Góra - Hala Krupowa - Cupel - Bystra Podhalańska - Jordanów - Wysoka (24km/960m)

12.07.2020r. IX Etap GSB

Wysoka - Skawa - Rabka Zdrój - Maciejowa - Stare Wierchy - Obidowa (21,5km/870m)

25.07.2020r. X Etap GSB

Obidowa - Stare Wierchy - Obidowiec - Turbacz - Kiczora - Przełęcz Knurowska (17km/800m)


Sierpień

01.08.2020r. XI Etap GSB

Przełęcz Knurowska - Studzionki - Runek - Lubań - Krościenko nad Dunajcem (23km/830m)

15.08.2020r. „Sobota w Górach Branisko”

Vysny Slavkov – Smrekovica – Kravcova – Lacnovsky kanon – Lacnov – Vysny Slavkov (22km/1100m)

29-30.08.2020r. „Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich i Magurze Spiskiej”

sobota: Stary Smokovec - Hrebienok - Teryho Chata - Priecne sedlo - Zbojnicka Chata - Hrebienok - Stary Smokovec  (21 km/1700m)

niedziela: Zdiar Strednica - Magurka - Bukovina - Magurske Sedlo (19km/550m)  


Wrzesień

02.09.2020r.Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja


05.09.2020r.  XII ETAP GSB


Krościenko nad Dunajcem - Dzwonkówka - Skałka - Przehyba - Radziejowa - Niemcowa - Kordowiec - Rytro (28,5km/1450m)

18-20.09.2020r. „Koniec lata w Górach Izerskich”

piątek: Szklarska Poręba – Wysoki Kamień – Zwalisko – Sine Skałki – Chatka Górzystów – Polana Izerska – Świeradów Zdrój (23km/770m)

sobota: Hejnice - Ořešník  - Ptačí kupy  - Holubnik - Černá hora - Čihadla – Jizera - Frýdlantské cimbuří – Hejnice (28,5km/1235m)
niedziela: Świeradów Zdrój – Schronisko na Stogu Izerskim – Smrk – Czerniawa Zdrój (12km/660m)   ODWOŁANA

19.09.2020r.  XIII ETAP GSB

Rytro - Cyrla - Pisana Hala - Hala Łabowska - Runek - Jaworzyna Krynicka - Czarny Potok - Krynica Zdrój (32km/1550m)


Październik


03.10.2020r.
  XIV Etap GSB

Krynica - Banica - Hańczowa (22,6km/829m)


07.10.2020r.
Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja

 

10-11.10.2020r. ,,Jesień w Niżnych Tatrach”

sobota: Maluzina – Velky Bok – Svarin (26km/1200m)

niedziela: Certovica – Rovna hola – Ohniste – Slema – Brtkovica – Michalovo  (21km/1200m)

 

24.10.2020r. ,,Sobota w Beskidzie Makowskim”

Skomielna Czarna – Stołowa Góra – Groń – Koskowa Góra – Dział (16km/760m)


Listopad

4.11.2020r.Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja

 

7.11.2020r. ,,Szlakiem cmentarzy wojennych”
Stróże – Maślana Góra – Szymbark – Bartnia Góra – Gorlice (24km/890m) + cmentarz na Pustkach

 

11.11.2020r.  IX Górski Marsz Niepodległości

Ptaszkowa – Postawne – Jaworze - Grybów

 

14-15.11.2020r. XV i XVI Etap GSB 

sobota: Hańczowa - Kozie Żebro - Rotunda - Zdynia - Wołowiec - Bacówka Bartne (25,5 km/1123 m)

niedziela: Bacówka Bartne - Magura Wątkowska - Świerzowa - Kolanin - Przełęcz Hałbowska - Kąty (22,6km/831m)

 

28.11.2020r. „W Paśmie Łososińskim czyli przez pagóry ku Karolowi”
Świdnik – Rojówka – Jaworz – Sałasz – Korab – Laskowa (17,5km/750m)

 

Grudzień

02.12.2020r.Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja 

 

05/06.12.2020r.  XIV Mikołajki na Turbaczu
sobota: Przełęcz Przysłop – Gorc Troszacki – Kudłoń – Przełecz Borek – Czoło Turbacza – Turbacz (13km/900m)
niedziela: Turbacz – Kiczora – Jaworzyna Kamienicka – Gorc – Szczawa (20km/430m)

 

12.12.2020r. IX Wieczorny spacer na Górę św. Marcina
Kłokowa – Poręba Radlna – Zawada – Tarnów (15km/360m)

 

27.12.2020r.  XIV Poświąteczny Spacer oraz zakończenie sezonu 2020
Gromnik – Brzanka – Tuchów (20km/600m)

Plany na 2019

Styczeń

05.01. Inauguracja sezonu 2019 -  V Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie Tuchów – Trzemeska Góra - Góra św. Marcina – Tarnów
05.01. Spotkanie Opłatkowe

12-13.01. „Zima na Niemcowej”
sobota:
Piwniczna Zdrój –Niemcowa (na lekko Wielki Rogacz i Radziejowa)
niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Przełęcz Obidza–Eliaszówka – Piwniczna Zdrój

16.01. Prelekcja „Dolomity” – Artur Marć

19.01. Szlak „Tarnów – Bartkowa” – etap I Tarnów – Zawada – Słona Góra – Pleśna - Siemiechów

25-27.01. "Górnolotni" - Spotkania Ludzi Gór
25-27.01. VI Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich

Luty

02.02. Szlak „Tarnów – Bartkowa” – etap II Siemiechów – Brzozowa – Jastrzębia – Jamna - Bartkowa

06.02. Prelekcja „Północne Indie” – Janusz Foszcz, Robert Piechnik, Dariusz Polak

16-17.02 „Śnieżne szlaki Beskidu Małego i Śląskiego”
sobota:
Kozubnik – Żar – Międzybrodzie Żywieckie – Czernichów – Czupel – Wilkowice
niedziela: Przełęcz Salmopolska – Malinowska Skała – Skrzyczne – Szczyrk

20.02. Spotkanie oddziałowe

23.02. „Blisko domu” Czchów – Szpilówka – Piekarska Góra – Lipnica Murowana

Marzec

06.03. Prelekcja „Góry Przeklęte” – Janusz „Galon” Foszcz

09.03 „Babia Góra zimą”  Krowiarki – Sokolica – Babia Góra – Przełęcz Brona – Mała Babia Góra – Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa

20.03. Spotkanie oddziałowe

23-24.03. Główny Szlak Beskidzki – etap I i II

sobota:  Ustroń - Równica - Soszów - Schronisko na Stożku
niedziela: Schronisko na Stożku - Kiczory - Stecówka - Skrzyżowanie przy Czarnej Wisełce

27.03. X Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID ŻYWIECKI”

Kwiecień

03.04. Prelekcja „Skandynawia” – Szymon Baron

12-13.04. Ekstremalna Droga Krzyżowa

19.04. Droga Krzyżowa na Mogielicę

27-28.04. Główny Szlak Beskidzki – etap III i IV

sobota: Skrzyżowanie przy Czarnej Wisełce - Magurka Radziechowska - Węgierska Górka - Stacja turystyczna Abrahamów
niedziela: Stacja turystyczna Abrahamów - Schronisko na Rysiance - Hala Miziowa - Przełęcz Glinne

Maj

08.05. Prelekcja „Ekwador” Barbara Kasperek

12.05. „Majowe wędrowanie”  Żegiestów – Slibon – Okruhla – Osly – Sedlo Vabec – Certova sk. – Jarabina 

22.05. Spotkanie oddziałowe

24-26.05. „Majówka na Słowacji”

piątek: (Mała Fatra) Biela – Wielki Rozsutec – Mały Rozsutec – Horne Diery – Stefanova
sobota: (Góry Krzemnickie) Horny Turcek – Skalka – Tri Krize – Kremnica
niedziela: (Magura Orawska) Benova Lehota – Kubinska Hola – Prislop

Czerwiec

05.06. XI Szkolny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID WYSPOWY” 

07-08.06 Zjazd PTT w Zakopanem  

22-23.06. „Tatry Polskie przed wakacjami”

sobota: Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Kozia Przełęcz – Kozi Wierch - Kuźnice
niedziela: Kiry – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka – Przysłop Miętusi - Kiry

29.06. „Pięć tysięczników w sobotę” - Góry Czerchowskie  Križe – Sedlo Žobrak – Bukovy Vrch – Chochulka – Čergov - Chochulka – Velka Javorina – Sedlo Lesnica - Križe

Sierpień

10.08. „Sobota w Górach Branisko” - Vysny Slavkov – Smrekovica – Kravcova – Lacnovsky kanon – Lacnov – Vysny Slavkov 

31.08-01.09 ,,Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich” 
sobota:
Uzka Dolina – Raczkowa Czuba - Jarząbczy Wierch – Kończysty Wierch – Raczkowa Dolina - Uzka Dolina
niedziela: Szczyrbskie Jezioro – Wodospad Skok – Bystry Przechód – Furkot – Furkotna Dolina – Szczyrbskie Jezioro

Wrzesień

04.09. Prelekcja 

13-15.09. ,,Koniec lata na pograniczu polsko – czesko - niemieckim” (trasy do ustalenia)

28.09. „Od Popradu do Dunajca” Podoliniec – Rużbachy – Wiaterny – Wielki Lipnik – przeł.Leśnicka – pod Płaśnią – Czerwony Klasztor

Październik

02.10. Prelekcja - "Oddziałowe przejście Szlaku Trzech Pogórzy"

5-6.10. Główny Szlak Beskidzki – etap V i VI
sobota:
Przełęcz Glinne - Jaworzyna - Mędralowa - Schronisko Markowe Szczawiny
niedziela:
Schronisko Markowe Szczawiny - Babia Góra - Krowiarki - Hala Krupowa - Bystra

19-20.10. X-lecie Oddziału PTT w Tarnowie - Spotkanie Oddziałów PTT na Obidzy
sobota:
 Piwniczna - Piwowarówka - Eliaszówka - Przełęłcz Gromadzka - bacówka na Obidzy  
niedziela:
Bacówka na Obidzy - Wielki Rogacz - Radziejowa - Niemcowa - Kordowiec - Rytro

Listopad

02.11. „Szlakiem cmentarzy wojennych” Gromnik - Wał - Głowa Cukru - Łowczówek - Pleśna - Słona Góra - Radlna - Tarnów
02.11.
Spotkanie Zaduszkowe przy grobie Patrona Oddziału

06.11. Prelekcja - "Główny Szlak Beskidzki" - Małgorzata Ciach

09-10.11. VIII Górski Marsz Niepodległości
sobota:
Półrzeczki - Krzystonów - Jasień - Kiczora - Ostra - Ogorzała - Mszana Dolna
niedziela: Mszana Dolna - Lubogoszcz - Kasina Wielka - Śnieżnica - Gruszowiec

23.11. „Przez pagórki ku Lucynie” Wojnicz – Grabno – Dąbrowa - Dębno

Grudzień

04.12. Prelekcja - "Góry Ukrainy - znane i mniej znane" - Artur Marć

07-08.12. XII  Mikołajki na Turbaczu
sobota: Nowy Targ – Bukowina Obidowska – Bukowina Miejska - Turbacz
niedziela:
Turbacz – Kiczora – Łopuszna

14.12. VIII Wieczorny spacer na Górę św. Marcina 
Wola Rzędzińska - Pogórska Wola - Skrzyszów - Zawada - Góra św. Marcina - Tarnów

27.12. XIII Poświąteczny Spacer  Ryglice - Pasia - Brzanka - Tuchów

28.12. Zakończenie sezonu 2019 Wapienne - Ferdel - Kornuty - Wątkowa - Bartne (bacówka)

RODO

  1. Administratorem danych osobowych (dalej: Administrator) jest: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków NIP: 677-18-15-795, REGON: 350925451, KRS: 0000115547, Sąd rejestrowy: SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODERCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO.

Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres:
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych,
z którym można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres:
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.
  2. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo do:

- żądania od Administratora dostępu do danych osobowych,
- żądania od Administratora sprostowania danych osobowych,
- żądania od Administratora usunięcia danych osobowych,
- żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
- wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych,
- przenoszenia danych osobowych,
- wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Z powyższych praw można skorzystać poprzez:
- kontakt e-mailowy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- kontakt pisemny, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków.

W przypadku zgłaszania jakiegokolwiek żądań Administratorowi przysługuje 30 dniowy okres na udzielenie odpowiedzi.

dane osobowe przekazywane są w celach informacyjnych do Urzędów Skarbowych, Urzędów Miejskich, Powiatowych i Urzędów Marszałkowskich odpowiednich Województw według właściwości.

Dane są przekazywane również do przedstawicieli Towarzystw Ubezpieczeniowych na podstawie umów lub kompetencji w niezbędnym zakresie do ubezpieczania imprez organizowanych przez dany Oddział lub Zarząd.

Zarząd i Oddziały wykorzystują w niezbędnym zakresie dane osobowe w celach działalności statutowej.

 

 

Plany na 2018

Styczeń

06.01. Prolog  sezonu - IV Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie

Tarnów – Zawada – Kolonia Łękawica – Góra św. Marcina – Tarnów
06.01. Spotkanie Opłatkowe
13.01. Inauguracja sezonu 2018  Gorce: Ochotnica Dolna – Gorc - Szczawa

17.01. Prelekcja „Szlak Grybów – Rzeszów”

20-21.01. „Zima na Niemcowej”
sobota:
Piwniczna Zdrój –Niemcowa (na lekko Wielki Rogacz i Radziejowa)

niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Przełęcz Obidza–Eliaszówka – Piwniczna Zdrój

26-28.01. V Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich
27.01.
„Szlakiem Trzech Pogórzy” – etap II Wisowa - Rysowany Kamień - Liwocz -   Kołaczyce – Gogołów

 

Luty

07.02. Prelekcja Piotra Bisia „Czarnobyl”  

17.02. „Babia Góra zimą”  Krowiarki – Sokolica – Babia Góra – Przełęcz Brona – Mała Babia Góra – Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa 

21.02. Spotkanie oddziałowe 

Marzec

03-04.03.  „ Zima w Beskidzie Sądeckim”   

sobota:  Tylmanowa – Koziarz – Dzwonkówka – Bereśnik - Szczawnica

niedziela: Schronisko Orlica – Bystrzyk – Wysoki Wierch – Wysoka – Wąwóz Homole - Jaworki 
07.03. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze Oddziału 

17-18.03. „Pożegnanie zimy w Beskidzie Śląskim”

sobota:  Bystra Śląska – Szyndzielnia – Klimczok – Bystra Śląska

niedziela: Przełęcz Salmopolska – Malinowa Skała – Skrzyczne - Buczkowice

21.03.  Prelekcja Barbary Kasperek „Uganda” 
22.03. IX Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „PIENINY”
23.03. Ekstremalna Droga Krzyżowa
 

30.03. Droga Krzyżowa na Mogielicę 

Kwiecień

04.04. Prelekcja Janusza „Galona” Foszcza „Rumunia”

14-15.04.   Beskid Żywiecki
sobota:
Przełęcz Glinne – Pilsko – Hala Miziowa – Hala Cebulowa – Hala Rysianka – Hala Lipowska

niedziela: Hala Lipowska – Hala Rysianka – Romanka – Kotarnica – Sopotnia Wielka – Przełęcz Przysłopy – Korbielów

18.04. Spotkanie oddziałowe

28.04. III Rajd Kurierów Rytro-Przehyba

29.04. „Wiosna w Beskidzie Sądeckim” Żegiestów – Slibon – Okruhla – Osly – Sedlo Vabec – Certova sk. – Jarabina

Maj
05.05. Majowe Pieniny Krościenko nad Dunajcem – Trzy Korony – Sokolica - Szczawnica
09.05.
Prelekcja  Prelekcja „Zimówka w górach” 

23.05. Spotkanie oddziałowe

19.05. „Od Popradu do Dunajca” czyli Podoliniec – Rużbachy – Wiaterny – Wielki Lipnik – przeł.Leśnicka – pod Płaśnią – Czerwony Klasztor

25-27.05. „Majówka na Słowacji”

piątek: Blatnica – Ostra – Tlsta – Blatnicky Hrad - Blatnica

sobota: Valča – Horna Luka – Dlha Luka – Minčol - Vrutky

niedziela: Lučky Kupele – Velky Choč – Valaska Dubova

Czerwiec
02.06. Rajd z Filipem (xx Filipini – trasa do ustalenia)

06.06. Prelekcja 
07.06. X Gimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „TATRY POLSKIE”  
09.06. „Pięć tysięczników w sobotę” - Góry Czerchowskie  Križe – Sedlo Žobrak – Bukovy Vrch – Chochulka – Čergov - Chochulka – Velka Javorina – Sedlo Lesnica - Križe
23-24.06. „Tatry Polskie przed wakacjami”

 sobota: Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Kozia Przełęcz – Kozi Wierch - Kuźnice

niedziela: Kiry – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka – Przysłop Miętusi - Kiry

20.06. Spotkanie oddziałowe
Lipiec

07-08.07. Niżne Tatry

sobota: Maluzina – Velky Bok - Svarin

niedziela: Liptovsky Jan – Poludnica – Krakova Hola – Demianovska Dolina

Sierpień

25-26.08 ,,Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich” 
sobota:
Uzka Dolina – Raczkowa Czuba - Jarząbczy Wierch – Kończysty Wierch – Raczkowa Dolina - Uzka Dolina

niedziela: Szczyrbskie Jezioro – Wodospad Skok – Bystry Przechód – Furkot – Furkotna Dolina – Szczyrbskie Jezioro

Wrzesień

05.09. Prelekcja 

15-17.09. ,,Koniec lata na pograniczu polsko – czesko - niemieckim”

piątek: Góry Żytawskie, Łużyckie: Oybin - Oberlauzitzer – Hochwald –Hvozd -Jonsdorfer Felsenstadt-Barbarine - Nonnenfelsen – Luż – Waltersdorf

sobota: Park Narodowy Czeska Szwajcaria: Vysoka Lipa - zamek Sounstajn - Mała Pravcicka brana - Mezni Louka - Pravcicka brana –Hrensko – Mezna - Mezni Louka

niedziela: Saska Szwajcaria(Nationalpark Sachsiche Schweiz): Bad Schandau - Ostrau - Schramtor - Reitsteig - Grosser Winterberg - Schmilka

19.09. Spotkanie oddziałowe

29.09. ,,Jesień w Górach” Beskid Wyspowy Mszana Dolna – Adamczykowa – Potaczkowa – Rabka Zaryte – Luboń Wielki – Przełęcz Glisne

Październik

03.10. Prelekcja
06.10. „Szlakiem Trzech Pogórzy” – etap IV
Tropie - Blizianka k. Niebylca (skrzyżowane szlaku  z drogą z Blizianki)    

17.10. Spotkanie oddziałowe

13-14.10. „Jesień w Bieszczadach”

sobota:  Żubracze – Hyrlata – Roztoki Górne – Przełęcz na Roztokami – Okrąglik – Jasło - Cisna

niedziela: Cisna – Wołosań – Jaworne - Jabłonki

Listopad

02.11. Spotkanie Zaduszkowe przy grobie Patrona Oddziału

07.11. Prelekcja

10-11. VII Górski Marsz Niepodległości „Beskid Wyspowy”
sobota:  Jurków – Ćwilin – Czarny Dział – Mszana Dolna

niedziela: Pasierbiec – Kamionna – Łopusze - Rajbrot

21.11. Spotkanie oddziałowe
24.11. „Szlakiem Trzech Pogórzy” – etap V
 Blizianka - Dynów

Grudzień

01-02.12. XII  Mikołajki na Turbaczu

sobota: Przełęcz Przysłop – Jaworzynka – Gorc Troszacki – Kudłoń – Przełęcz Borek – Czoło Turbacza – schronisko na Turbaczu

niedziela: Schronisko na Turbaczu – Kiczora – Jaworzyna Kamienicka – Gorc - Szczawa

05.12. Prelekcja

08.12. VII Wieczorny spacer na Górę św. Marcina  (trasa do ustalenia)

19.12. Spotkanie oddziałowe
27.12. XII Poświąteczny Spacer  - Góry Grybowskie Ptaszkowa – Postawne – Jaworze - Grybów
29.12. Zakończenie sezonu 2018 –  Beskid Sądecki   Łomnica Zdrój – Skotarki – Hala Łabowska – Parchowatka – Łomnica Zdrój

 

 

 

Regulamin Odznaki PTT „Szlak Grybów - Rzeszów”

1. Odznaka Krajoznawczo-Turystyczna Oddziału PTT w Tarnowie „Szlak Grybów - Rzeszów” (zwana dalej OKT PTT SGR) jest jednostopniowa. 


2. Celem OKT PTT SGR jest popularyzacja turystyki górskiej w Beskidzie Niskim, Bieszczadach oraz na Pogórzu Przemyskim i Dynowskim a także poznawanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych tych rejonów.

3. Odznakę OKT PTT SGR uzyskuje się poprzez piesze przejście całości szlaku niebieskiego prowadzącego z Grybowa do Rzeszowa. Dopuszcza się podzielenie trasy na dowolne odcinki oraz pokonywanie ich w dowolnym kierunku i czasie. Odznakę OKT PTT SGR można zdobywać równocześnie z innymi odznakami turystycznymi, np. GOT PTT

4. Do zdobycia odznaki OKT PTT SGR zalicza się wycieczki odbyte od 01.01.2016 roku.

5. Odznakę OKT PTT SGR można zdobywać podczas wycieczek indywidualnych i zbiorowych, a także innych imprez turystycznych.

6. Poświadczenie odbycia wycieczek do OKT PTT SGR:

a) Poświadczenie odbycia wycieczek dokonuje się na formularzach „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR”, które umieszczone są na stronie internetowej Oddziału:
 www.ptt.tarnow.pl

b) Poświadczeniami są: pieczątki z obiektów na trasie, czytelne podpisy przewodników górskich, przewodników GOT PTT, przodowników TG PTTK, ratowników górskich, instruktorów PZA, strażników parków narodowych, kierowników wycieczek. Podpisy powinny być uzupełnione numerem legitymacji i (w przypadku posiadania) pieczątką. Za poświadczenia uważa się również fotografie uwidaczniające ubiegającego się o odznakę wykonane w charakterystycznych punktach trasy.

c) Przewodnicy GOT PTT  są uprawnieni do potwierdzania odbycia wycieczek w zakresie posiadanych uprawnień na poszczególne krainy górskie nawet jeśli nie byli obecni na wycieczce, jeśli mają przekonanie, że ubiegający się o odznakę odbył ją rzeczywiście, natomiast poza zakresem swoich uprawnień tylko gdy brali udział w wycieczce. Potwierdzający ma prawo przeprowadzenia rozmowy z ubiegającym się o odznakę w celu sprawdzenia faktu przejścia trasy przez tę osobę.

d) Odmowa poświadczenia odbycia wycieczki powinna być stwierdzona (wraz z uzasadnieniem) na formularzu „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR”.

7. Przebieg szlaku:
Grybów – Chełm – Wawrzka  – Flasza – Sucha Homola  (19,5 km, 6h 30min.) – Ropki –Wysowa  (17 km, 5h) – Obycz – Przełęcz Regetowska – Konieczna (13,5 km, 4h 30min.) – Przełęcz Beskidek – Przełęcz Beskid – Ożenna (14 km, 4h) – Przełęcz Filipowska – Przełęcz Mazgalica - Baranie – Barwinek (23,5 km, 7h 15min.) – Przełęcz Dukielska – Jałowa Kiczera – Czeremcha – Kamień – Koprywiczna – Jasiel (26 km, 7h 45min.) – Wielki Bukowiec – Przełęcz Radoszycka – Nowy Łupków (23 km, 6h 45min.) – Głęboki Wierch – Wysoki Groń – Balnica (19,5 km, 6h 15min.) – Czerenin – Stryb – Przełęcz nad Roztokami (14 km, 4h 30min.) – Okrąglik – Dziurkowiec – Rabia Skała – Czerteż – Krzemieniec – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne (30,5 km, 10h) – Wołosate – Przełęcz pod Tarnicą – Przełęcz Goprowska – Bukowe Berdo – Widełki (21,5 km, 7h) – Magura Stuposiańska – Dwernik – Chata Socjologa (14,5 km, 5h) – Przełęcz pod Hulskiem – Polana – Chrewt – Teleśnica Oszwarowa (26,5 km, 7h 30min.) – Żuków – Równia – Ustrzyki Dolne – Kamienna Laworta – Dźwiniacz Dolny – Wysoki Dział – Brańcowa - Jureczkowa (30 km, 9h 30min.) – Przełęcz pod Jamną – Suchy Obycz – Kalwaria Pacławska – Huwniki (23 km, 7h) – Koniusza – Wapielnica – Prałkowce – Dybawka – Krasiczyn (26,5 km, 7h 45min.) – Krzeczkowa – Huta Brzuska – Sufczyna (21 km, 6h 15min.) – Pracówka – Dynów (23 km, 6h 30min.) – Bachórz – Laskówka – Grzegorzówka – Hyżne (23,5 km, 7h 15min.) – Łany Tyczyńskie – Rzeszów, Biała (16 km, 4h 15min.) W sumie ok. 426 km (131 h)

8. Po zebraniu potwierdzeń przejścia całego szlaku, ubiegający się o odznakę przedstawia potwierdzony „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR” komisji weryfikacyjnej GOT PTT przy tarnowskim Oddziale PTT osobiście, bądź przesyłając  pocztą, załączając przy tym zaadresowaną kopertę zwrotną ze znaczkiem pocztowym.

  1. Po zweryfikowaniu formularza „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR” i otrzymaniu pieczątki potwierdzającej zdobycie OKT PTT SGR, odznakę (w cenie 16 zł) można nabyć w Oddziale PTT w Tarnowie lub zamówić pocztą, dokonując wpłaty na konto tarnowskiego Oddziału PTT- szczegóły na stronie internetowej: www.ptt.tarnow.pl

    10. Nadzór nad OKT PTT SGR sprawuje Komisja ds. GOT PTT przy Oddziale PTT w Tarnowie, która przygotowała regulamin zdobywania odznaki, dokonuje jego korekty w miarę potrzeby i opracowuje wzory dokumentacji. Ustalenia Komisji ds. GOT PTT przy Oddziale PTT w Tarnowie podlegają zatwierdzeniu przez Zarząd Oddziału.

    11. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Komisji ds. GOT PTT przy Oddziale PTT w Tarnowie.

    12. Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia zatwierdzenia przez Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie

 

Wykaz_OKT_SGR>>

Fotorelacje

 
   Wrześniowe Bieszczady by Janusz Foszcz Pożegnanie lata w Tatrach Słowackich by Artur Marć
 Pożegnanie lata w Tatrach Słowackich by Janusz Foszcz  Wycieczka w Góry Czerchowskie by Robert Śliwiński.  Wycieczka w Góry Czerchowskie by Jarosław Zakrzewski

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 

Ultimate Facebook Like Box Slider