"Co Słychać?" - Nr 11 (263) / 2012

Listopadowy numer "Co słychać?" po raz kolejny przynosi nam sporo materiałów związanych z Rokiem Ochrony Przyrody.
Już na pierwszej stronie możemy przeczytać artykuł Barbary Morawskiej-Nowak o zasłużonych dla ochrony przyrody w Polsce - Walerym Goetlu i Władysławie Szaferze. Pierwszemu z nich poświęcony jest jeszcze tekst Janusza Machulika z okazji 40. rocznicy śmierci. Grażyna Jedlikowska przybliża nam jeszcze jednego krajoznawcę i działacza na rzecz ochrony przyrody - Mieczysława Radwana.
Możemy także przeczytać przedruk dwóch wywiadów z "Dzikiego Życia", w których na pytania związane z ochroną przyrody odpowiadają Barbara Morawska-Nowak i Antonina Sebesta (obie O/Kraków).
Tematykę związaną z obchodami Roku Ochrony Przyrody uzupełniają informacje o wydarzeniach oddziałowych - o cyklu prelekcji "Górskie Parki Narodowe w Polsce" w Bielsku-Białej autorstwa Szymona Barona, zaduszkowym spotkaniu w Tarnowie pióra Janusza Foszcza oraz pokazie multimedialnym w Ostrowcu Świętokrzyskim, napisane przez Grażynę Jedlikowską.
W numerze znajdziemy także informacje o działalności Zarządu Głównego, a wśród nich krótkie podsumowania ostatniego posiedzenia ZG PTT oraz szkolenia skarbników. Nie można także pominąć ogłoszenia o przedpłatach na "Bibliografię Pamiętników Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, tomy 1-20".
Wyjątkowo dużo materiałów dotyczy tym razem działalności Oddziałów. Mamy okazję dowiedzieć się o nowych władzach Oddziału PTT w Łodzi i Szkolnego Koła PTT nr 1 w Tarnowie, powołaniu nowego Szkolnego Koła Krajoznawczego w Trzebini przy oddziale chrzanowskim, wydaniu mapy "Mielec i okolice" przez Oddział PTT "MKG Carpatia" w Mielscu, wernisażu wystawy powyprawowej w Nowym Sączu, a także V Przeglądzie Filmów Górskich "AdrenaLinium 2012" w Żywcu oraz spotkaniu z kolegami ze słowackiego SVTS. Niemal cała strona poświęcona jest obchodom Święta Niepodległości za sprawą wydarzeń organizowanych przez Oddział PTT w Dęblinie oraz Szkolnego Koła PTT nr 2 w Tarnowie.
Numer uzupełniają relacje Barbary Morawskiej-Nowak z zakończenia sezonu zorganizowanego przez Oddział PTT "Beskid" w Nowym Sączu, kolejne wspomnienie Janiny Mikołajczyk z podróży po Stanach Zjednoczonym - tym razem o Mono Lake oraz kalendarz imprez ogólnopolskich na rok 2013.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,97 MB)

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama