Tarnowski himalaizm jesienny

Tarnowski himalaizm jesienny.

W najbliższy czwartek (26 września) kolejny raz wyjeżdżamy na trekkingową wyprawę do Nepalu. Przed trzema laty wędrowaliśmy wokół Annapurny. Tym razem naszym celem jest rejon Manaslu - ósmego pod względem wysokości ośmiotysięcznika. Wybrana przez nas trasa jest długa i wyjątkowo piękna.
Jerzy Kukuczka - najwybitniejszy z polskich himalaistów uważał, że te obszary to najpiękniejsza część nepalskich Himalajów. Turystyczną część eskapady rozpoczniemy w miejscowości Arughat Bazar. Przez kilka pierwszych dni wędrować będziemy doliną rzeki Buri Ghandaki, przechodząc przez kilka stref klimatycznych. Na początku mijać będziemy zielone pola uprawne, plantacje bananowców i gęsty las subtropikalny. Z czasem roślinność stanie się coraz uboższa, aż wreszcie dotrzemy do piętra alpejskiego i surowego, wysokogórskiego krajobrazu. Mimo, iż kulminacyjnym punktem na naszej trasie jest położona na wysokości 5213 m n.p.m. przełęcz Larkaya La, będziemy chcieli przekroczyć jeszcze kilka razy granicę 5000 metrów, odchodząc nieco z głównej trasy, w interesujące, rzadko odwiedzane miejsca. Po przekroczeniu przełęczy będziemy schodzić do doliny rzeki Marsyandi. Po dwóch dniach znajdziemy się więc na dobrze znanej nam (z poprzedniego wyjazdu) trasie wokół Annapurny. Jeżeli zdrowie i czas pozwolą spróbujemy dotrzeć w miejsca, których wówczas nie odwiedziliśmy. Na koniec pobytu w Nepalu zamierzamy spędzić dwa dni w Kathmandu. Może spotkamy się z Kumarem - naszym nepalskim przyjacielem? Z pewnością powłóczymy się tu i ówdzie chłonąc niepowtarzalny klimat nepalskiej stolicy. I przyda się nam taka porcja spokojnego odpoczynku przed powrotem do kraju.
Naszą wyprawę wsparli: Grupa Azoty (oficjalny partner), firma Wialan z Tarnowa,firma Dunajec ze Zbylitowskiej Góry, firma Wes-Bud z Nowodworza oraz Hi-Mountain. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy.

Janusz Foszcz


Uczestnicy wyprawy - (fot. Artur Marć)

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama