Zmiana wysokości składek członkowskich w 2023 roku

Zarząd Oddziału  podjął uchwałę ustalającą z dniem 1 stycznia 2023 roku następującą wysokość składki członkowskiej:

  • 50 zł – składka roczna w pełnej wysokości dla członków pełnoletnich i pracujących
  • 25 zł – składka roczna ze zniżką dla emerytów, rencistów, bezrobotnych, studentów, (do 26 roku życia), młodzieży i dzieci (powyżej 7 lat)
  • 10 zł – składka roczna dla uczniów - członków szkolnych kół PTT oraz dzieci do lat 7

Jednocześnie informujemy, że od 1 stycznia 2023 roku uczestnicy wycieczek organizowanych przez nasz Oddział a nie będący członkami PTT zobowiązani będą uiścić dodatkowo opłatę w wysokości 10zł/dzień wycieczkowy.

Wycieczki PTT/Tarnów - 2023

Styczeń

6.I.  VIII Pogórzański Marsz Trzech Króli

Tarnów – Zawada – Łękawka – Słona Góra – Poręba Radlna - Tarnów (22 km, 500 m podejść)

14.I.  Inauguracja sezonu turystycznego 2023 i górski Opłatek

Łomnica Zdrój – Skotarki - Hala Łabowska – Parchowatka – Łomnica Zdrój  (13,5 km, 641 m p.)

18.I. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

20-22.I. VIII Zimowe spotkania PTT – Jędrzejów

Program opracowany przez organizatora – Oddział PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim

28-29.I. Zima pod Gorcem

Sobota: Wierch Młynne – Gorc – Koleba Stefanii (8 km, 700 m podejść) 

Niedziela: Koleba Stefanii – Gorc – Wierch Młynne

Luty

11.II. Babia Góra zimą

Przełęcz Krowiarki – Babia Góra – Przełęcz Brona – Mała Babia Góra - Schronisko Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa (13 km, 850 m podejść)

15.II.  Spotkanie oddziałowe i prelekcja

18-19.II. Główny Szlak Świętokrzyski, Etap III i IV

Sobota: Pod Radostową – Radostowa – Łysica – Przełęcz św. Mikołaja – Łysa Góra – Trzcianka
(26,5 km, 900 m podejść) 

Niedziela: Trzcianka – Szczytniak – Przełęcz Karczmarka – Gołoszyce (20,5 km, 580 m podejść) 

25.II. Szlak Brzeźnica – Kacwin, etap VI

Dębno – Nowa Biała – Trybsz – Łapszanka - Kacwin (31 km, 800 m podejść)

Marzec

4.III.  Sokolą Percią czyli Pieniny jeszcze zimą

Krościenko nad Dunajcem – Trzy Korony – Góra Zamkowa – Czertezik – Sokolica – Krościenko nad Dunajcem (14 km, 1050 m podejść)

15.III. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

18-19.III Przedwiośnie w Beskidzie Sądeckim

Sobota: Tylmanowa – Koziarz – Błyszcz – Dzwonkówka – Skałka - Przehyba  (18 km, 1300 m)

Niedziela: Przehyba – Złomisty Wierch – Radziejowa – Wielki Rogacz – Niemcowa – Rytro
(16 km, 400 m podejść)

  1. III. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Trasy do indywidualnego wyboru

 

Kwiecień

  1. IV. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa na Mogielicę

Jurków – Mogielica – Przełęcz Rydza-Śmigłego

15.IV. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

22-23.IV. Góry Choczańskie na weekend

Sobota: Prosiek - Prosiecka dolina – Vidová – Svorad – Prosečné - Dolina Borovianky – Oblazy - Kvačianska Dolina, ustie - Prosiecka dolina – Prosiek (21 km, 1280 m)

Niedziela: Lúčky – Žimerová - Veľký Choč – Drapáč - Vyšný Kubín (14 km, 1080 m)

Maj

13.V. Przez dwie wieże w Beskidzie Wyspowym

 

Łukowica - Skiełek - Jeżowa Woda - Młyńczyska - Modyń – Łącko (25 km, 1130 m)

 

17.V. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

 

19-21.V. Majówka na Słowacji (Rudawy Słowackie i Muranska Planina)

 

Piątek: Strelniky – Bukovina – Krizne – Kopce – Polana – Wodospad Bystre – Bystre (24 km, 1100 m)

 

Sobota: Murań – Niżna Klakova – Studna – Maretkina – Velka Luka –Muran (27 km, 1230 m)

 

Niedziela: Kysuca – Tri chotare – Klenovsky Vepor – Sedlo Burda – Sedlo Zbojska (20 km, 895 m)

 

Czerwiec

 

3.VI. Góry Czerchowskie czyli 5X1000

Križe – Sedlo Žobrak – Bukovy Vrch – Chochulka – Čergov - Chochulka – Velka Javorina – Sedlo Lesnica – Križe  (23 km, 900 m podejść)

24-25.VI. Tatry Polskie przed wakacjami

Sobota: Siwa Polana – Wołowiec – Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch – Trzydniowiański Wierch – Siwa Polana (25km,  1800 m)

Niedziela: Kiry –Przysłop Miętusi – Małołączniak – Krzesanica – Ciemniak - Kiry (16 km, 1400m)

Lipiec

9.VII. Pogórzem Popradzkim z Lubowli do Muszyny

 

Stara Lubowla - sedlo Marmon - Orlovska Magura - Kurcinska Magura - Legnava - Muszyna

(27 km, 851 m)

 

Sierpień

 

26.VIII. Jeden dzień na Spiszu

Łapsze Wyżne - Grandeus - Kalatów Wierch - Dursztyn - Żar - Przeł. Przesła - Łapsze Niżne - Groń - Łapszanka - Pawlików Wierch - Łapsze Wyżne (27 km, 1090 m)


Wrzesień

02-03.IX. Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich

Sobota: Wąska Dolina – Baraniec – Żarska Przełęcz – Żarska Chata (12 km, 1400 m)

 

Niedziela: Żarska Chata – Banówka – Zwierówka (11 km, 950 m)

 

20.IX. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

 

22-24.IX Trzydniówka - Sudety

 

Piątek: Harrachov – Mumlavska Bouda – Labska bouda – Śnieżne kotły – Schronisko na Hali Szrenica  - Wodospad Kamieńczyk – Szklarska Poręba (22 km, 990 m)

 

Sobota: Czeski Raj (trasa do ustalenia)

 

Niedziela: Świeradów Zdrój – Stóg Izerski – Torfowisko Doliny Izery – Chatka Górzystów – Stacja Orle – Bukovec – Pod Bukovcem  (21 km, 735 m)

 

Październik

14-15.X. Słowacja mniej znana

Sobota: (Vyhorlat): Zemplinske Hamre – Sninsky Kamen- Vihorlat – Remetske Hamre (23 km, 1235 m)

 

Niedziela: (Góry Slanske): Hermanovce nad Toplou – Pod Praporcom – Simonka – Cierna hora – Zlata studna –Pavlovce (24 km, 1297m)

 

18.X. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

 

28.X. Lackowa przed zmianą czasu

 

Izby – Lackowa – Ostry Wierch – Biała Skała – Bieliczna - Izby (14 km,  650 m)

 

Listopad

 

02.XI. Spotkanie przy grobie Patrona Oddziału

 

11-12.XI. Górski Marsz Niepodległości

 

Sobota: Jurków – Ćwilin – Czarny Dział – Mszana Dolna (14 km, 620 m)

 

Niedziela: Mszana Dolna - Lubogoszcz - Kasina Wielka - Śnieżnica - Gruszowiec (14 km, 1020 m)

 

15.XI. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

 

25.XI. Pasmo Łososińskie, czyli przez Pagóry ku Karolowi

 

Świdnik – Rojówka – Jaworz – Sałasz – Korab –Laskowa (18 km, 750 m podejść)

 

 

 

 

 

Grudzień

 

2-3.XII. Mikołajki na Turbaczu

 

Sobota: Rzeki – Jaworzyna – Gorc Troszacki – Kudłoń – Przełęcz Borek – Czoło Turbacza – schronisko na Turbaczu (13 km, 920 m podejść)

 

Niedziela: Schronisko na Turbaczu – Kiczora – Jaworzyna Kamienicka – Gorc – Szczawa (20 km, 420 m podejść)

 

  1. XII. Wieczorny Marsz na Górę św. Marcina

 

Pleśna – Słona Góra – Łękawka – Zawada – Góra św. Marcina – Tarnów  (15 km, 380 m podejść)

 

13.XII. Spotkanie oddziałowe i prelekcja

 

27.XII. Poświąteczny spacer

 

Bobowa - Bruśnik - Ciężkowice (16 km, 320 m podejść)

 

30.XII. Zakończenie sezonu 2023

 

Falkowa – Bukowiec – Jamna – Wieprzek - Jastrzębia (14 km, 260 m podejść)

 

Uwagi:

1) plan wycieczek w ciągu roku może ulec nieznacznym zmianom

2) jeżeli sytuacja pozwoli, zorganizujemy z pewnością jeszcze kilka wycieczek jednodniowych nie ujętych w planie

150 szczytów na 150–lecie Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

  1. GORC (Gorce, 1228 m n.p.m.) - 01.01.2023
    Oddział Tarnów: Karolina Dumańska, Katarzyna Sasak, Edyta Trojan,  Marcin Fijas, Marek Trojan



  2. HREBIENOK (Tatry Słowackie, 1285 m n.p.m.) - 01.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój

  3. JAŁOWIEC (Beskid Żywiecki, 1111 m n.p.m.) - 01.01.2023
    Oddział Tarnów: Joanna Łośko, Adam Tucki



  4. POŁONINA WETLIŃSKA (Bieszczady, 1255 m n.p.m.) - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz

  5. OSADZKI WIERCH (Bieszczady, 1253 m n.p.m.) - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz

  6. SMEREK (Bieszczady, 1223 m n.p.m.) - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz

  7. GÓRA św. MARCINA (Pogórze Ciężkowickie, 384 m n.p.m.) - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Janusz Foszcz, Wiesław Izworski, Jerzyy Mól, Kamil Nowak, Andrzej Piątek


  8. SŁONA GÓRA (Pogórze Ciężkowickie, 403 m n.p.m.) - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Janusz Foszcz, Wiesław Izworski, Jerzyy Mól, Kamil Nowak, Andrzej Piątek


  9. KAMIENNIK (Beskid Makowski, 827 m n.p.m.) - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Joanna Łośko, Adam Tucki
  10. ŁYSINA (Beskid Makowski, 891 m n.p.m.) - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Joanna Łośko, Adam Tucki
  11. LUBOMIR (Beskid Makowski, 904 m n.p.m.)  - 06.01.2023
    Oddział Tarnów: Joanna Łośko, Adam Tucki

  12. DZIAŁEK (Beskid Makowski, 622 m n.p.m.)  - 06.01.202
    Oddział Tarnów: Joanna Łośko, Adam Tucki

  13. PILSKO (Beskid Żywiecki, 1557 m n.p.m.) - 07.01.2023
    Oddział Tarnów: Joanna Łośko, Adam Tucki
    i
  14. KRUHLY WIERCH (Bieszczady, 1297 m n.p.m.) - 07.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz


  15. MAŁA RAWKA (Bieszczady, 1272 m n.p.m.) - 07.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz


  16. WIELKA RAWKA (Bieszczady, 1304 m n.p.m.) - 07.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz
  17. KRZEMIENIEC (Bieszczady, 1221 m n.p.m.) - 07.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz


  18. SZEROKI WIERCH (Bieszczady, 1268 m n.p.m.) - 08.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz

  19. TARNICA (Bieszczady, 1346 m n.p.m.)  - 08.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój, Marek Czuba, Paweł Kościsz
  20.  PARCHOWATKA (Beskid Sądecki, 1004 m n.p.m.) - 14.01.2023
    Oddział Tarnów: Karolina Dumańska, Teresa Jankowska, Joanna Łośko, Lucyna Mucha, Marcin Biedroński, Janusz Foszcz, Zbigniew Jankowski, Artur Marć, Kamil Nowak, Andrzej Piątek, Robert Piechnik, Robert Śliwiński, Adam Tucki)



  21. PREDNE SOLISKO (Tatry Słowackie, 2117  m n.p.m.) - 14.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  22. SPALENY VRCH (Słowacja, Ondavska Vrchowina,  642 m n.p.m.) - 21.01.2023  

    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  23. LAZOVA LUKA (Słowacja, Ondavska Vrchowina, 515 m n.p.m.) - 21.01.2023  
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  24. KOHUTOV (Słowacja, Ondavska Vrchowina, 531 m n.p.m.) - 21.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój  


  25. MAKOVICA (Słowacja, Ondavska Vrchowina, 612 m n.p.m.) - 21.01.2023  
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  26. CIERNA HORA (Słowacja, Ondavska Vrchowina, 667 m n.p.m.) - 21.01.2023 
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  27. OSTRY VRCH (Słowacja, Ondavska Vrchowina, 559 m n.p.m.) - 21.01.2023
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  28. HORA (Słowacja, Ondavska Vrchowina, 457 m n.p.m.) - 21.01.2023  
    Oddział Tarnów: Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  29. ELIASZÓWKA ( Beskid Sądecki, 1023 m n.p.m.) - 22.01.2023
    Oddział Tarnów: Jerzy Mól, Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój



  30. WIELKI ROGACZ ( Beskid Sądecki, 1182 m n.p.m.) - 22.01.2023  
    Oddział Tarnów: Jerzy Mól, Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój



  31. TRZEŚNIOWY GROŃ ( Beskid Sądecki, 1001 m n.p.m.) - 22.01.2023 
    Oddział Tarnów: Jerzy Mól, Robert Górski, Robert Śliwiński
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój

  32. TURBACZ (Gorce, 1310 m n.p.m.) - 28.01.2023   

    Oddział Tarnów: Marcin Fijas, Janusz Foszcz, Robert Piechnik

     


  33. KICZORA (Gorce, 1282 m n.p.m.) - 28.01.2023   

    Oddział Tarnów: Marcin Fijas, Janusz Foszcz, Robert Piechnik


  34. JAWORZYNA KAMIENICKA (Gorce, 1288 m n.p.m.) - 28.01.2023  

    Oddział Tarnów: Lucyna Mucha, Marcin Fijas, Janusz Foszcz, Szczepan Makarski, Robert Piechnik, Tomasz Sikora


  35. MAŚLANA GÓRA (Beskid Niski, 735 m n.p.m.) - 28.01.2023   

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój

     


  36. JELENIA GÓRA (Beskid Niski, 684 m n.p.m.) - 28.01.2023   

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  37. TANIA GÓRA (Beskid Niski, 576 m n.p.m.) - 29.01.2023   

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  38. FLASZA (Beskid Niski, 610 m n.p.m.) - 29.01.2023   

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  39. SUCHY (Beskid Niski, 709 m n.p.m.) - 29.01.2023    

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  40. SUCHA HOMOLA (Beskid Niski, 708 m n.p.m.) - 29.01.2023    

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  41. KIELCZEK (Beskid Niski, 705 m n.p.m.) - 29.01.2023   

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  42. POLANA (Beskid Niski, 696 m n.p.m.) - 29.01.2023    

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  43. GROŃ (Beskid Niski, 744 m n.p.m.) - 29.01.2023    

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  44. BORDIÓW WIERCH (Beskid Niski, 755 m n.p.m.) - 29.01.2023    

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  45. JAWORZYNKA (Beskid Niski, 777 m n.p.m.) - 29.01.2023   

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój


  46. DZIELEC (Beskid Niski, 717 m n.p.m.) - 29.01.2023

    Oddział Tarnów: Robert Górski
    Oddział Nowy Sącz: Anna Rój

XII posiedzenie Zarządu Głównego PTT

9 kwietnia 2022 r. odbyło się XII posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Krakowie. Z przyczyn osobistych uczestniczyłam w obradach zdalnie. W krakowskiej siedzibie o godzinie 11.00 otwarto posiedzenie oraz zatwierdzono porządek obrad. Kolejno przyjęto protokoły z poprzednich posiedzeń ZG. Wiele uwagi poświęcono bieżącym sprawom. Prezesi Oddziałów PTT poinformowali o zmianach wynikłych z wyborów nowych władz w Oddziałach takich jak: Tarnów, Oddział Karpacki w Łodzi, Radom, Jaworzno oraz Nowy Sącz. 5-6 czerwca w siedzibie TPN w Zakopanem odbędzie się Zwyczajny Zjazd Delegatów PTT, do którego trwają przygotowania. W naszym Oddziale w Tarnowie odbędą się wybory delegatów na ów zjazd 20 kwietnia 2022 r. Delegatem może zostać jedynie członek PTT zaangażowany w działalność statutową Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, gdyż spośród tych osób zostaną wybrane nowe władze do Zarządu Głównego. 3 czerwca 2022 r. odbędzie się ostatnie już zebranie Zarządu Głównego w obecnym składzie. Dziękuję za ten czas w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i za możliwość udziału w pracach na rzecz Towarzystwa. Z podziwem mogłam przez wiele lat obserwować osoby wchodzące w skład ZG i ich pasje w działaniu. Nadmienię, że działają społecznie oraz poświęcają swój prywatny czas na realizowanie założeń Statutu PTT. Wyrażam nadzieje, że kolejne lata zapiszą także wyjątkowe osoby, pełne charyzmy oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania założonego przez ZG PTT celu. Możemy szczycić się piękną przeszłością, ważnymi postaciami, które tworzyły TT i z nich czerpać inspiracje. Dużo wiedzy można zaczerpnąć z naszych „Pamiętników PTT”, a aktualnej z „Co słychać?”. Dziękuję ZG PTT, w którego w skład wchodzą: Jolanta Augustyńska (O/Nowy Sącz), Nikodem Frodyma (O/Kraków), Józef Haduch (O/Chrzanów), Tomasz Kwiatkowski (O/Radom), Paweł Myślik (O/Nowy Sącz), Katarzyna Hejmej (O/Nowy Sącz), Zbigniew Jaskiernia (O/Sosnowiec), Remigiusz Lichota (O/Chrzanów), Jan Nogaś (O/Bielsko-Biała), Ludwik Szymański (O/Tarnobrzeg), Grażyna Jedlikowska (O/Ostrowiec Św.), Jerzy Piotr Krakowski (O/Mielec), Barbara Morawska-Nowak (O/Kraków), Agata Podgórska (O/Łódź Karp.), Martyna Ptaszek (O/Bielsko-Biała), Bogumił Ryś (O/Chrzanów), Marcin Ryś (O/Chrzanów), Wojciech Szarota (O/Nowy Sącz), Dariusz Wójcik (O/Kraków) oraz poza ZG PTT ale czynnie działający Szymon Baron (O/Bielsko-Biała).

Z tatrzańskim pozdrowieniem,

Kinga Buras

Zmarł Antoni Leon Dawidowicz

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 kwietnia 2022 zmarł były prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (2001-2007), członek honorowy PTT  Antoni Leon Dawidowicz. Antoni Leon Dawidowicz urodził się 11 września 1952 roku w Krakowie. Był wybitnym matematykiem, profesorem nadzwyczajnym Katedry Matematyki Stosowanej Instytutu Matematyki UJ. Za swoją działalność naukową i społeczną był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany.

Ostatnie pożegnanie prof. Antoniego Leona Dawidowicza odbędzie się w środę 27.04.2022 r. O godz. 12:20 zostanie odprawiona Msza Św. w Kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. 

 

Cześć Jego Pamięci!

                                                                                                                                 Zarząd Oddziału

 

XI posiedzenie Zarządu Głównego PTT XI kadencji

1 marca 2022 r. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Głównego PTT w trybie zdalnym przy wykorzystaniu systemu DISCORD. Celem obrad było podjęcie przygotowań do Zwyczajnego Zjazdu Delegatów PTT w roku sprawozdawczo - wyborczym. Ustalono ilość mandatów dla każdego Oddziału, uwzględniając zmiany miejsca oraz ilości delegatów mogące wyniknąć z restrykcji dot. epidemii. Kontynuowano także temat odznaki organizacyjnej z kozicą. Obecnie najważniejszą sprawą jest pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy w obliczu wojny z Rosją zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i poszukują ratunku w sąsiednich krajach. Jako Polskie Towarzystwo Tatrzańskie wyrażamy solidarność z uchodźcami oraz walczącymi o wolność Ukrainy. Zapewne pomoc będzie długoterminowa, dlatego podjęto na wielu płaszczyznach działania mające na celu otoczenie opieką uchodźców. Włączamy się do licznych zbiórek i wolontariatu w Tarnowie oraz wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

 

Solidarni z Ukrainą!

Kinga Buras

XI posiedzenie Zarządu Głównego PTT XI kadencji  

 

1 marca 2022 r. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Głównego PTT w trybie zdalnym przy wykorzystaniu systemu DISCORD. Celem obrad było podjęcie przygotowań do Zwyczajnego Zjazdu Delegatów PTT w roku sprawozdawczo - wyborczym. Ustalono ilość mandatów dla każdego Oddziału, uwzględniając zmiany miejsca oraz ilości delegatów mogące wyniknąć z restrykcji dot. epidemii. Kontynuowano także temat odznaki organizacyjnej z kozicą. Obecnie najważniejszą sprawą jest pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy w obliczu wojny z Rosją zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i poszukują ratunku w sąsiednich krajach. Jako Polskie Towarzystwo Tatrzańskie wyrażamy solidarność z uchodźcami oraz walczącymi o wolność Ukrainy. Zapewne pomoc będzie długoterminowa, dlatego podjęto na wielu płaszczyznach działania mające na celu otoczenie opieką uchodźców. Włączamy się do licznych zbiórek i wolontariatu w Tarnowie oraz wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

 

Solidarni z Ukrainą!

Kinga Buras

Kadencja 2021-2024

Kadencja 2021-2024

Walne Zgromadzenie Członków tarnowskiego O/PTT
wybrało Władze Oddziału w następującym składzie:

Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie

alt
Janusz Foszcz
wiceprezes

Kinga Buras
prezes

Piotr Biś
wiceprezes

 


Wiesław Izworski
sekretarz

Artur Marć
skarbnik

 

 


Karol Jędrzejek
członek zarządu

Andrzej Piątek
członek zarządu

ks. Robert Piechnik COr
członek zarządu

Marek Trojan
członek zarządu


Komisja Rewizyjna


Barbara Kasperek
przewodnicząca

Katarzyna Sasak
z-ca przewodniczącej

Teresa Jankowska
Sekretarz


Sąd Koleżeński


Adam Tucki
sekretarz

Bogusław Furtek
przewodniczący

Zbigniew Jankowski
z-ca przewodniczącego

 

 

 

Plany na 2020

Styczeń

04.01.2020r.  Spotkanie opłatkowe oraz inauguracja sezonu na Jamnej.
Falkowa – Bukowiec – Jamna – Wieprzek – Jastrzębia (15km/320m)

 

06.01.2020r.  VI Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie Łowczów – Piotrkowice – Łękawka – Zawada – Tarnów (14km/300m)

08.01.2020r. Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Kijów nie taki znów kijowy” – Andrzej Mleczko

 

18-19.01.2020r. ,,Zima na Niemcowej”

sobota: Piwniczna – Niemcowa – Wielki Rogacz – Radziejowa – Niemcowa (15km/1084m)

niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Obidza – Piwniczna (15km/280m)

 

24-26.01.2020 r. Festiwal „Górnolotni” – spotkania ludzi gór w Tarnowie

 

25.01.2020r. „Blisko domu” - Pogórze Wiśnickie
Czchów – Machulec – Bukowiec – Szpilówka – Rajbrot – Kamienie Brodzińskiego (21 km/770m)

 

Luty


08.02.2020r.  VII etap GSB
Przełęcz Krowiarki – Polica – Hala Krupowa – Bystra (22km/730m)

 

21.02.2020r. Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Etiopia” – Jerzy Gąciarz

 

22-23.02.2020r.,,Luty w Beskidzie Sądeckim”

sobota: Żegiestów Zdrój – Pusta Wielka – Bacówka nad Wierchomlą (12km/681m)

niedziela: Bacówka nad Wierchomlą – Runek – Hala Łabowska – Łomnica Zdrój (20km/530m)

 

29.02.2020r. „Raz na cztery lata” – Pieniny
Krościenko – Przełęcz Szopka – Trzy Korony – Góra Zamkowa – Czertezik – Sokolica – Krościenko (14km/910m)


Marzec

07.03.2020r. „Babia Góra zimą” 

Przełęcz Krowiarki – Babia Góra – Markowe Szczawiny – Przełęcz Krowiarki (14 km/930m)  ODWOŁANA

 

11.03.2020r.  Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Dolomity” – Barbara Kasperek, Halina Magiera i Lucyna Mucha

 

21.03.2020 Pierwszy dzień wiosny na Dachu Pogórza Rożnowskiego

Falkowa - Żebraczka - Przydonica - Klimkówka - Dąbrowska Góra - Dąbrowa     ODWOŁANA

 

25.03.2020 XI Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID ŚLĄSKI i BESKID MAŁY”   ODWOŁANY

 

28-29.03.2020r. VIII i IX Etap GSB 

sobota: Bystra - Jordanów - Skawa - Rabka - Schronisko PTTK Maciejowa (25,1km/914m)

niedziela: Schronisko PTTK Maciejowa - Schronisko Stare Wierchy - Turbacz -  Jaworzyna - Przełęcz Knurowska (19,3km/732m)        ODWOŁANA

 

Kwiecień

01.04.2020r. Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Ural Subpolarny” – Szymon Baron   ODWOŁANE

 

03/04. 04.2020r. Ekstremalna Droga Krzyżowa     ODWOŁANA

 

10.04.2020r.  XXI Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa   ODWOŁANA

 

18-19.04.2020r. „Wiosna w Bieszczadach”

sobota: Brzegi Górne – Połonina Wetlińska – Smerek – Jaworzec (17km/800m)

niedziela: Jaworzec – Czerenina – Dołżyca – Łopiennik – Berdo – Jabłonki (21km/1260m)    ODWOŁANA

 

25.04.2020r. X Etap GSB 
Przełęcz Knurowska - Lubań - Krościenko  (23,2 km/748m)     ODWOŁANA

 

Maj

06.05.2020r.  Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Zambia” – Urszula Gawron    ODWOŁANE

 

09.05.2020r.  XI Etap GSB

Krościenko - Przehyba - Radziejowa - Rytro (28,6 km/1441m)      ODWOŁANA

 

22-24.05.2020r. ,,Majówka na Słowacji”

piątek / Mała Fatra Fackovske sedlo – Klak – Skalky – Uplaz – Valca (24 km/1100m)

sobota / Góry Krzemnickie Horny Turcek – Skalka – Tri Krize – Kremnica

niedziela / Wielka Fatra Podhradie – Klak – Lubochna (18km/1300 m)     ODWOŁANA

 

30.05.2020r. „Majowe Wyspy”

Przełęcz Glisne – Szczebel – Kasinka Mała – Lubogoszcz- Kasina Wielka – Śnieżnica – Przełęcz Gruszowiec (22km/1500m)   ODWOŁANA

 

Czerwiec

03.06.2020r. XII Szkolny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID SĄDECKI”    ODWOŁANY

 

03.06.2020r.  Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja „Yo soy Mexicano” – Janusz Foszcz, Robert Piechnik, Dariusz Polak           ODWOŁANE

 

06.06.2020r. XII Etap GSB

Rytro - Makowica - Hala Łabowska - Runek - Krynica (31,6km/1494 m)    ODWOŁANA


27-28.06.2020r.
„Tatry Polskie przed wakacjami”

sobota: Palenica Białczańska – Dolina Roztoki – Dolina Pięciu Stawów – Szpiglasowa Przełęcz – Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko – Palenica Białczańska
niedziela: Kiry – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka – Przysłop Miętusi – Kiry   ODWOŁANA

 

Lipiec

04.07.2020r. VIII Etap GSB

Skawica/Sucha Góra - Hala Krupowa - Cupel - Bystra Podhalańska - Jordanów - Wysoka (24km/960m)

12.07.2020r. IX Etap GSB

Wysoka - Skawa - Rabka Zdrój - Maciejowa - Stare Wierchy - Obidowa (21,5km/870m)

25.07.2020r. X Etap GSB

Obidowa - Stare Wierchy - Obidowiec - Turbacz - Kiczora - Przełęcz Knurowska (17km/800m)


Sierpień

01.08.2020r. XI Etap GSB

Przełęcz Knurowska - Studzionki - Runek - Lubań - Krościenko nad Dunajcem (23km/830m)

15.08.2020r. „Sobota w Górach Branisko”

Vysny Slavkov – Smrekovica – Kravcova – Lacnovsky kanon – Lacnov – Vysny Slavkov (22km/1100m)

29-30.08.2020r. „Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich i Magurze Spiskiej”

sobota: Stary Smokovec - Hrebienok - Teryho Chata - Priecne sedlo - Zbojnicka Chata - Hrebienok - Stary Smokovec  (21 km/1700m)

niedziela: Zdiar Strednica - Magurka - Bukovina - Magurske Sedlo (19km/550m)  


Wrzesień

05.09.2020r.  XII ETAP GSB

Krościenko nad Dunajcem - Dzwonkówka - Skałka - Przehyba - Radziejowa - Niemcowa - Kordowiec - Rytro (28,5km/1450m)

18-20.09.2020r. „Koniec lata w Górach Izerskich”

piątek: Szklarska Poręba – Wysoki Kamień – Zwalisko – Sine Skałki – Chatka Górzystów – Polana Izerska – Świeradów Zdrój (23km/770m)

sobota: Hejnice - Ořešník  - Ptačí kupy  - Holubnik - Černá hora - Čihadla – Jizera - Frýdlantské cimbuří – Hejnice (28,5km/1235m)
niedziela: Świeradów Zdrój – Schronisko na Stogu Izerskim – Smrk – Czerniawa Zdrój (12km/660m)   ODWOŁANA

19.09.2020r.  XIII ETAP GSB

Rytro - Cyrla - Pisana Hala - Hala Łabowska - Runek - Jaworzyna Krynicka - Czarny Potok - Krynica Zdrój (32km/1550m)


Październik


03.10.2020r.
  XIV Etap GSB

Krynica - Banica - Hańczowa (22,6km/829m)


07.10.2020r.
Spotkanie Oddziałowe

 

10-11.10.2020r. ,,Jesień w Niżnych Tatrach”

sobota: Maluzina – Velky Bok – Svarin (26km/1200m)

niedziela: Certovica – Rovna hola – Ohniste – Slema – Brtkovica – Michalovo  (21km/1200m)

 

17.10.2020  XV Etap GSB

sobota: Hańczowa - Kozie Żebro - Rotunda - Zdynia - Wołowiec - Bacówka Bartne (25,5 km/1123 m)

 

Listopad

4.11.2020r.Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja

 

7.11.2020r. XVI Etap GSB 

niedziela: Bacówka Bartne - Magura Wątkowska - Świerzowa - Kolanin - Przełęcz Hałbowska - Kąty (22,6km/831m) 

 

11.11.2020r.  IX Górski Marsz Niepodległości -  ,,Szlakiem cmentarzy wojennych”

Stróże – Maślana Góra – Szymbark – Bartnia Góra – Gorlice (24km/890m) + cmentarz na Pustkach

 

14.11.2020r. XVII Etap GSB 

Kąty - Grzywacka Góra - Polana - Chyrowa - Nowa Wieś (19 km, 740 m podejść)

 

28.11.2020r. „W Paśmie Łososińskim czyli przez pagóry ku Karolowi”

Świdnik – Rojówka – Jaworz – Sałasz – Korab – Laskowa (17,5km/750m)

 

Grudzień

02.12.2020r.Spotkanie Oddziałowe i Prelekcja 

 

05/06.12.2020r.  XIV Mikołajki na Turbaczu
sobota: Przełęcz Przysłop – Gorc Troszacki – Kudłoń – Przełecz Borek – Czoło Turbacza – Turbacz (13km/900m)
niedziela: Turbacz – Kiczora – Jaworzyna Kamienicka – Gorc – Szczawa (20km/430m)

 

12.12.2020r. IX Wieczorny spacer na Górę św. Marcina
Kłokowa – Poręba Radlna – Zawada – Tarnów (15km/360m)

 

27.12.2020r.  XIV Poświąteczny Spacer oraz zakończenie sezonu 2020
Gromnik – Brzanka – Tuchów (20km/600m)

Plany na 2019

Styczeń

05.01. Inauguracja sezonu 2019 -  V Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie Tuchów – Trzemeska Góra - Góra św. Marcina – Tarnów
05.01. Spotkanie Opłatkowe

12-13.01. „Zima na Niemcowej”
sobota:
Piwniczna Zdrój –Niemcowa (na lekko Wielki Rogacz i Radziejowa)
niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Przełęcz Obidza–Eliaszówka – Piwniczna Zdrój

16.01. Prelekcja „Dolomity” – Artur Marć

19.01. Szlak „Tarnów – Bartkowa” – etap I Tarnów – Zawada – Słona Góra – Pleśna - Siemiechów

25-27.01. "Górnolotni" - Spotkania Ludzi Gór
25-27.01. VI Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich

Luty

02.02. Szlak „Tarnów – Bartkowa” – etap II Siemiechów – Brzozowa – Jastrzębia – Jamna - Bartkowa

06.02. Prelekcja „Północne Indie” – Janusz Foszcz, Robert Piechnik, Dariusz Polak

16-17.02 „Śnieżne szlaki Beskidu Małego i Śląskiego”
sobota:
Kozubnik – Żar – Międzybrodzie Żywieckie – Czernichów – Czupel – Wilkowice
niedziela: Przełęcz Salmopolska – Malinowska Skała – Skrzyczne – Szczyrk

20.02. Spotkanie oddziałowe

23.02. „Blisko domu” Czchów – Szpilówka – Piekarska Góra – Lipnica Murowana

Marzec

06.03. Prelekcja „Góry Przeklęte” – Janusz „Galon” Foszcz

09.03 „Babia Góra zimą”  Krowiarki – Sokolica – Babia Góra – Przełęcz Brona – Mała Babia Góra – Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa

20.03. Spotkanie oddziałowe

23-24.03. Główny Szlak Beskidzki – etap I i II

sobota:  Ustroń - Równica - Soszów - Schronisko na Stożku
niedziela: Schronisko na Stożku - Kiczory - Stecówka - Skrzyżowanie przy Czarnej Wisełce

27.03. X Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID ŻYWIECKI”

Kwiecień

03.04. Prelekcja „Skandynawia” – Szymon Baron

12-13.04. Ekstremalna Droga Krzyżowa

19.04. Droga Krzyżowa na Mogielicę

27-28.04. Główny Szlak Beskidzki – etap III i IV

sobota: Skrzyżowanie przy Czarnej Wisełce - Magurka Radziechowska - Węgierska Górka - Stacja turystyczna Abrahamów
niedziela: Stacja turystyczna Abrahamów - Schronisko na Rysiance - Hala Miziowa - Przełęcz Glinne

Maj

08.05. Prelekcja „Ekwador” Barbara Kasperek

12.05. „Majowe wędrowanie”  Żegiestów – Slibon – Okruhla – Osly – Sedlo Vabec – Certova sk. – Jarabina 

22.05. Spotkanie oddziałowe

24-26.05. „Majówka na Słowacji”

piątek: (Mała Fatra) Biela – Wielki Rozsutec – Mały Rozsutec – Horne Diery – Stefanova
sobota: (Góry Krzemnickie) Horny Turcek – Skalka – Tri Krize – Kremnica
niedziela: (Magura Orawska) Benova Lehota – Kubinska Hola – Prislop

Czerwiec

05.06. XI Szkolny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID WYSPOWY” 

07-08.06 Zjazd PTT w Zakopanem  

22-23.06. „Tatry Polskie przed wakacjami”

sobota: Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Kozia Przełęcz – Kozi Wierch - Kuźnice
niedziela: Kiry – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka – Przysłop Miętusi - Kiry

29.06. „Pięć tysięczników w sobotę” - Góry Czerchowskie  Križe – Sedlo Žobrak – Bukovy Vrch – Chochulka – Čergov - Chochulka – Velka Javorina – Sedlo Lesnica - Križe

Sierpień

10.08. „Sobota w Górach Branisko” - Vysny Slavkov – Smrekovica – Kravcova – Lacnovsky kanon – Lacnov – Vysny Slavkov 

31.08-01.09 ,,Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich” 
sobota:
Uzka Dolina – Raczkowa Czuba - Jarząbczy Wierch – Kończysty Wierch – Raczkowa Dolina - Uzka Dolina
niedziela: Szczyrbskie Jezioro – Wodospad Skok – Bystry Przechód – Furkot – Furkotna Dolina – Szczyrbskie Jezioro

Wrzesień

04.09. Prelekcja 

13-15.09. ,,Koniec lata na pograniczu polsko – czesko - niemieckim” (trasy do ustalenia)

28.09. „Od Popradu do Dunajca” Podoliniec – Rużbachy – Wiaterny – Wielki Lipnik – przeł.Leśnicka – pod Płaśnią – Czerwony Klasztor

Październik

02.10. Prelekcja - "Oddziałowe przejście Szlaku Trzech Pogórzy"

5-6.10. Główny Szlak Beskidzki – etap V i VI
sobota:
Przełęcz Glinne - Jaworzyna - Mędralowa - Schronisko Markowe Szczawiny
niedziela:
Schronisko Markowe Szczawiny - Babia Góra - Krowiarki - Hala Krupowa - Bystra

19-20.10. X-lecie Oddziału PTT w Tarnowie - Spotkanie Oddziałów PTT na Obidzy
sobota:
 Piwniczna - Piwowarówka - Eliaszówka - Przełęłcz Gromadzka - bacówka na Obidzy  
niedziela:
Bacówka na Obidzy - Wielki Rogacz - Radziejowa - Niemcowa - Kordowiec - Rytro

Listopad

02.11. „Szlakiem cmentarzy wojennych” Gromnik - Wał - Głowa Cukru - Łowczówek - Pleśna - Słona Góra - Radlna - Tarnów
02.11.
Spotkanie Zaduszkowe przy grobie Patrona Oddziału

06.11. Prelekcja - "Główny Szlak Beskidzki" - Małgorzata Ciach

09-10.11. VIII Górski Marsz Niepodległości
sobota:
Półrzeczki - Krzystonów - Jasień - Kiczora - Ostra - Ogorzała - Mszana Dolna
niedziela: Mszana Dolna - Lubogoszcz - Kasina Wielka - Śnieżnica - Gruszowiec

23.11. „Przez pagórki ku Lucynie” Wojnicz – Grabno – Dąbrowa - Dębno

Grudzień

04.12. Prelekcja - "Góry Ukrainy - znane i mniej znane" - Artur Marć

07-08.12. XII  Mikołajki na Turbaczu
sobota: Nowy Targ – Bukowina Obidowska – Bukowina Miejska - Turbacz
niedziela:
Turbacz – Kiczora – Łopuszna

14.12. VIII Wieczorny spacer na Górę św. Marcina 
Wola Rzędzińska - Pogórska Wola - Skrzyszów - Zawada - Góra św. Marcina - Tarnów

27.12. XIII Poświąteczny Spacer  Ryglice - Pasia - Brzanka - Tuchów

28.12. Zakończenie sezonu 2019 Wapienne - Ferdel - Kornuty - Wątkowa - Bartne (bacówka)

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama