"Co słychać?" - Nr 1 (277) / 2014

Styczniowy, dwunastostronicowy numer "Co słychać?" otwiera artykuł Niny Mikołajczyk o ochronie przyrody, stanowiący wstęp do opublikowanego na drugiej stronie stanowiska PTT w sprawie budowy basenu na Myślenickich Turniach, które wysłano do Premiera.
Aż pięć stron liczą wiadomości z życia ZG PTT i Oddziałów. Wśród tych pierwszych można przeczytać o I posiedzeniu Prezydium ZG PTT IX kadencji, wizycie przedstawicieli PTT na obchodach 17. rocznicy powstania słowackiego SVTS oraz odbywającej się pod patronatem honorowym PTT akcji "Góry Cooltury". Znajdziemy tu także apel o odbudowę kościółka na Stecówce, informacje o kontroli bezpieczeństwa w górach przez Najwyższą Izbę Kontroli i zniżkach w Bacówce PTTK na Krawcowym Wierchu oraz zaproszenie na organizowany przez SVTS Kurs Zimowy w słowackich Tatrach Wysokich.
Wiadomości z Oddziałów przybliżają nam obchody 90-lecia Oddziału PTT w Krakowie oraz wybory nowych władz Oddziału PTT w Poznaniu. Działalność wśród dzieci i młodzieży to XIV Turniej wiedzy o górach w Myślenicach oraz powołanie Szkolnego Koła PTT w Jankowicach - o tym też piszemy w naszym miesięczniku.
Wzmocnienie redakcji "Co słychać?" przez Kingę Buras z O/Tarnów przynosi w tym numerze wymierne efekty w postaci dwóch wywiadów - z prezesem PTT Józefem Haduchem oraz Szymonem Baronem - jego poprzednikiem na tym stanowisku.
Numer uzupełniają relacja Barbary Morawskiej-Nowak z konferencji poświęconej przyrodzie i kulturze Peru, notka o skutkach halnego w polskich Karpatach oraz zaproszenie na V Ponadgimnazjalny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach "Pogórze Ciężkowickie, Rożnowskie i Wiśnickie" organizowany przez Oddział PTT w Tarnowie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,19 MB)

Szymon Baron

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama