Przedpłaty na 24. tom „Pamiętnika PTT”

Na przełomie maja i czerwca br. drukowany będzie kolejny, już 24. tom „Pamiętnika PTT”, by jego uroczysta premiera przypadła na X Zjazd Delegatów PTT. W tej chwili kończą się prace redakcyjne nad naszym rocznikiem, którego tematem przewodnim będą w tym roku Bałkany.
Wprowadzenie w temat Bałkanów przygotował Stjepan Jurasović, a o geologii całego półwyspu pisze prof. Jerzy Lefeld. Nie zabraknie też informacji turystycznych, które w swoich artykułach uwzględnili Szymon Baron („Korona Bałkanów”), Wojciech Szarota („Mniej znane góry Bałkanów”) oraz Kinga i Piotr Kucharscy („Bułgarskie impresje”).
W rozdziale „Człowiek i góry” będziemy mieli okazję przeczytać trzecią część wspomnień Jerzego Sawickiego, znane przedwojennego taternika i członka honorowego PTT oraz poświęcone Wołochom, ludowi pasterskiemu przybyłemu z Bałkanów opracowanie Barbary Rosiek pt. „Tradycje pasterskie w Beskidach”.
Z „Dziedzictwa”, dzięki Wojciechowi Gąsienicy-Byrcynowi dowiemy się o śpiewkach podhalańskich, w których pojawia się polowactwo, natomiast Janusz M. Ślusarczyk przybliży źródła poznania Żywiecczyzny.

W „Ocalić od zapomnienia” Jan Skłodowski przybliża nam jedną z legend Huculszczyzny oraz opisuje schronisko WKN na Rafajłowej, natomiast Józef Durden przybliża sekcje fachowe Towarzystwa Tatrzańskiego. Ten rozdział uzupełnia opracowanie Roberta Słonki na temat podżywieckich wsi, które zostały przed pół wiekiem zalane przez wody Jeziora Żywieckiego.
Z „Varii” dowiemy się co nieco o Orient Expressie, przejeżdżającym przed laty przez Bałkany oraz Słowińskim Parku Narodowych (oba teksty J. Haducha), a także przeczytamy opowiadanie aktywnego literacko członka radomskiego oddziału PTT Janusza Eksnera pt. „Ostatni wyczyn słupa”.
Tom uzupełniają tradycyjne działy, jak „Rocznice”, „Z kroniki żałobnej”, „Recenzje” oraz „Kronika PTT”, w której każdy członek naszego Towarzystwa będzie mógł poczytać o wydarzeniach, w których brał udział.

Już teraz zachęcamy, by dokonać przedpłaty na 24. tom „Pamiętnika PTT”. Dokonując wpłaty 20 zł na konto ZG PTT: 47 1130 1150 0700 0000 0005 4585, należy wpisać w tytule przelewu „Pamiętnik PTT, t. 24 – przedpłata”. Termin dokonywania przedpłat mija 30 kwietnia 2016 r.

Szymon Baron O/Bielsko-Biała

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama