06-08.10.2011 XXIV Rajd "Złoty Liść - Wysowa 2011"

Członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Turystycznego PTT Nr 2 uczestniczyli na początku października w trzydniowym XXIV Rajdzie Górskim "Złoty Liść", organizowanym przez PTTK. Szliśmy szlakami Beskidu Niskiego.
W pierwszy dzień odwiedziliśmy Cmentarz z I Wojny Światowej na Magurze Małastowskiej, a następnie wyruszyliśmy z urokliwej, łemkowskiej miejscowości Skwirtne, aby przy cerkwi wejść na zielony szlak prowadzący przez górę Kozie Żebro (847 m. n.p.m.) do Wysowej. Wysowa to uzdrowisko słynące z wód leczniczych i spokojnej atmosfery, sprzyjającej relaksowi.
Po zakwaterowaniu w ośrodku "Zacisze", czekała nas obiadokolacja, a po niej dyskoteka do muzyki na żywo granej przez zespół ze Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi doskonale radzili sobie z wykonaniem najnowszych przebojów tanecznych, ale i hitów z repertuaru Golec uOrkiestry czy Brathanków.


06.10.2011 - XXIV Rajd "Złoty Liść" - (fot. Marcin Zaród)

Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzenia zabytkowej cerkwi w Hańczowej, po której wnętrzu, jak i po tajnikach Prawosławia, oprowadził nas tutejszy pop. Następnie, po przejeździe do Wysowej, wyszliśmy na szlak prowadzący na Świętą Górę Jawor, słynącą z objawienia Matki Bożej, która ukazała się tam jednej z mieszkanek Wysowej, łemkini o imieniu Klafira, w 1925 roku. Na górze zatrzymaliśmy się przy tamtejszym sanktuarium, a naszą uwagę zwróciły liczne ustawione wokół kaplicy krzyże oraz studnia z cudowną wodą.
Potem było jeszcze tylko strome podejście z widokami na stronę słowacką, kilkugodzinne przejście szlakiem granicznym, by wreszcie, częściowo popędzani deszczem, zejść do Przełęczy Wysowskiej, a potem z powrotem do Wysowej. W międzyczasie zdążyliśmy zaliczyć kontakt z tamtejszą mieszkanką, czyli salamandrą plamistą, oraz strome zejście z góry stylem "byle bliżej ziemi, ale bez przesady".by Marcin Zaród

Wieczorem odbył się konkurs wiedzy o Beskidach, w którym wzięło udział trzech naszych przedstawicieli - Piotrek Masło, Bartek Dańda i Paweł Wywrot. Dwaj z nich ulokowali się na podium, a Pawłowi zabrakło do tego jednego punktu.
Niezwykłą niespodziankę przygotowała nam na wieczór... pogoda. Około godziny 20 zaczął padać śnieg. Część grupy wykorzystała okazję, żeby po raz pierwszy tej jesieni porzucać się śnieżkami.
Powrót do Tarnowa odbył się rankiem ostatniego dnia rajdu.

Marcin Zaród


07.10.2011 - XXIV Rajd "Złoty Liść" - (fot. Marcin Zaród)

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama