Ukazał się 22. tom "Pamiętnika PTT"

Po długim oczekiwaniu, niemal jako prezent pod choinkę, ukazał się 22 tom "Pamiętnika PTT" o objętości 394 stron, który otwiera artykuł Wojciecha Gąsienicy Byrcyna pt. "Wilk w kulturze Podtatrza".
Wprowadzenie do tematu przewodniego, którym jest Syberia opracował ks. Kazimierz Sowa, a o polskich badaczach gór Syberii pisze Zbigniew Wójcik. Z tekstu Aleksandry Szemioth dowiadujemy się o losach Polaków na Syberii, z kolei J. Bogusław Nowak przybliża nam polskie diaspory i unikalną syberyjską przyrodę.
Z rozdziału "Człowiek i góry" mamy okazję bliżej poznać osobę Jana Sawickiego - znanego przedwojennego taternika, członka honorowego PTT - w pierwszej części jego wspomnień pt. "Jak poznawałem góry" oraz zapoznać się z ilustrowaną pięknymi zdjęciami Szymona Kamińskiego relacją Dominiki Markiel z podróży nad Bajkał, która stanowiła pierwszy etap ich kilkunastomiesięcznej podróży po Azji.
Z "Dziedzictwa", dzięki Józefowi Durdenowi, dowiadujemy się jaką organizacją było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w latach 1922-1950, a także dzięki temu autorowi przybliżamy Władysława hrabiego Zamoyskiego, niezwykłego właściciela dóbr zakopiańskich. Z kolei Stefan Maciejewski opowiada nam historię Muzeum Tatrzańskiego.
W "Ocalić od zapomnienia" Bartłomiej Grzegorz Sala przybliża karpackie szlaki "Żelaznej Brygady", a za sprawą Zbigniewa Jaskierni poznajemy wspomnienia Teodora Siejki z wczesnego dzieciństwa we wsi Grab w Beskidzie Niskim. Tom uzupełniają tradycyjne działy, jak "Rocznice", "Z kroniki żałobnej", "Recenzje" oraz "Kronika PTT", w której każdy członek naszego Towarzystwa będzie mógł poczytać o wydarzeniach, w których brał udział.

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama