"Co słychać?" - nr 12 (300) / 2015

Grudniowy numer "Co słychać?" o objętości 12 stron otwierają artykuł Janiny Mikołajczyk o otwarciu wystawy "Na Skalnym Podhalu" oraz życzenia świąteczne od prezesa PTT Józefa Haducha i naszego kapelana ks. Józefa Drabika.
Tradycyjnie nie brakuje i innych akcentów związanych z Rokiem Kazimierza Przerwy-Tetmajera. W numerze znajdziemy relację z okolicznościowej wystawy w Sosnowcu (J.Haduch) oraz wiersz tego wybitnego poety pt. "Melodia mgieł nocnych".
Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy tylko podsumowanie XI posiedzenia Prezydium ZG (J.Haduch), natomiast dużo więcej nowinek przynoszą wiadomości z życia Oddziałów. Norbert Owczarek przybliża nam historię "Diablaków" z Dąbrowy Górniczej, które przekształciły się w Szkolnego Koło PTT przy bielskim oddziale PTT, z kolei Justyna Siwik relacjonuje Andrzejki pod Babia zorganizowane przez ten Oddział. W ostatnim czasie odbyły się dwa konkursy wiedzy o górach w Chrzanowie i Myślenicach, które przybliżają nam Remigiusz Lichota i Milena Macko.
W numerze znajdziemy także relację Barbary Morawskiej-Nowak z konferencji na temat "Bibliografii Tatr i Podtatrza" oraz zachętę do lektury niedawno wydanych: VII tomu "Kresowej Atlantydy", "Karpackiego świata Bojków i Łemków", "Wodospadów polskich Sudetów i Karpat" oraz dwóch książek o tematyce wspinaczkowej - wywiadu-rzeki z Krzysztofem Wielickim oraz "Treningu uzupełniającego dla wspinaczy".
Numer uzupełnia wspomnienie śp. Marii Russ (S.Maciejewski) oraz zaproszenie na III Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,56 MB)

 

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama