Powstało Szkolne Koło PTT Nr 1 w Tarnowie

Z ogromną radością pragnę poinformować, iż w odpowiedzi na wniosek z dnia 16.10.2009 r. podpisany przez jedenastu uczniów tarnowskiego Gimnazjum Nr 4 im. Jerzego Brauna, Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie powołał do życia Szkolne Koło PTT Nr 1 im. Jana Pawła II. Stało się to 29.10.2009 r. na zebraniu założycielskim, które odbyło się we wspomnianym już Gimnazjum Nr 4 przy ul. Bitwy pod Studziankami 5 w Tarnowie, gdzie nowe Koło ma swoją siedzibę. Na spotkanie zaproszony został Zarząd tarnowskiego Oddziału PTT, który reprezentowany był przez sześć osób (Bernadeta Kwaśna, ks. Robert Piechnik COr, Janusz Foszcz, Kamil Nowak, Marek Trojan i Jerzy Zieliński). Zebranie rozpoczęła wicedyrektor szkoły p. Alicja Ostrowska, która po bardzo serdecznym przywitaniu wszystkich zgromadzonych wyraziła w imieniu swoim i Dyrekcji Gimnazjum poparcie dla inicjatywy utworzenia koła turystycznego dla młodzieży. W dalszej części przedstawiciele PTT przybliżyli zebranym "w kilku słowach" historię Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i jego działalność oraz uroczyście wręczyli dwunastu uczniom legitymacje członkowskie PTT, którzy z kolei wybrali władze Koła oraz nadali mu imię Ojca Świętego Jana Pawła II. Prezesem i Opiekunem Szkolnego Koła została inicjatorka tego przedsięwzięcia p. Beata Wideł - nauczyciel języka niemieckiego, członek-założyciel tarnowskiego Oddziału PTT, Przewodnik Beskidzki i Przewodnik GOT PTT, sekretarzem Michał Król z klasy I e, a skarbnikiem Piotr Łącki z klasy III f. (W chwili obecnej do Koła należy już czternastu uczniów z sześciu klas).


29.10.2009 - Spotkanie Założycielskie SK PTT Nr 1 w Tarnowie - (fot. Jerzy Zieliński)

Po części oficjalnej młodzież wraz z opiekunem zabrała gości z PTT na "wycieczkę" po szkole oraz do Izby Pamięci poświęconej patronowi Gimnazjum - Jerzemu Braunowi. Dopełnieniem tego bardzo miłego i szczególnego wieczoru był sympatyczny poczęstunek wypiekami domowymi, które przygotowali sami uczniowie ;-)

W tym miejscu bardzo dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum Nr 4 za przychylność i życzliwość okazaną PTT, naszej koleżance Beacie za zapał, a uczniom za zaangażowanie i zainteresowanie turystyką górską.

Życzymy wszystkim wytrwałości i wielu udanych wycieczek górskich i krajoznawczych.

Jerzy Zieliński


29.10.2009 - Pamiątkowe zdjęcie uczniów oraz członków Zarządu O/PTT w Tarnowie
(fot. Marek Trojan)

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama