"Tarnowska Perć" Nr 1 (10) / 2015

Drodzy Czytelnicy,

Najnowszy numer kwartalnika poświęcony jest zagadnieniom dotyczącym wszechświata. W wywiadzie z ks. dr hab. Tadeuszem Pabjanem przeczytamy o fascynacji rozgwieżdżonym niebem i wspaniałą podróżą w dziedziny nauki i wiary. W artykule „Gawęda astronomiczna” fizyk i astronom Marcin Kolonko przedstawi teorie czarnych dziur. Blisko nieba w górską wędrówkę po Bieszczadach zaprosi nas znany przewodnik Robert Słonka, a do miejsca owianego magią w Beskidzie Niskim zabierze Artur Marć. W podróż wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża, wyruszymy pieszo wraz z ks. Robertem Piechnikiem COr do Santiago de Compostela.

Życzę miłej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 1 (10) / 2015 pobierz -> 4,04 MB)

Kinga Buras

"Tarnowska Perć" Nr 3-4 (8-9) / 2014

Drodzy Czytelnicy,

W imieniu Redakcji życzę, by Święta Bożego Narodzenia były dla Państwa czasem radosnym i spokojnym. Spędzonym w gronie Rodziny i Przyjaciół, a Nowy Rok przyniósł piękne chwile, gdyż jak śpiewał Marek Grechuta „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Na ten świąteczny czas w Państwa ręce oddajemy nowy numer kwartalnika. Zapraszam do lektury artykułu Wojciecha Flaczyńskiego, który opowie o niezwykłej relacji ojca z synem i łączącej ich pasji. Dzięki uprzejmości redakcji portalu www.norwegofil.pl poznamy zwyczaje świąteczne w Norwegii, a ja zaproszę Państwa do miasteczka Drøbak, w którym bywa norweski święty Mikołaj. Dla tych z Państwa, którzy jako postanowienie noworoczne wybrali podróżowanie, mamy propozycję wakacyjnych wyjazdów, o których opowiedzą Artur Marć w swoim artykule „Na Dachu Bałkanów” i Monika Bandrowska o zdobyciu najwyższego szczytu Hiszpanii.

Życzę miłej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 3-4 (8-9) / 2014 pobierz -> 3,30 MB)

Kinga Buras

"Tarnowska Perć" Nr 2 (7) / 2014

Drodzy Czytelnicy,

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Tarnowie obchodziło 90‐lecie powstania. Z tej okazji zorganizowaliśmy ogólnopolskie spotkanie Oddziałów w schronisku na Turbaczu. Relacje wraz z zdjęciami pragniemy Państwu przedstawić w najnowszym numerze, a członkom przypomnieć wspaniałe chwile spędzone w dobrym towarzystwie. Zapraszamy również do zapoznania się ze znakomitymi postaciami wspierającymi środowisko górskie, dyrektorem TPN Szymonem Ziobrowskim i ekspertem w dziedzinie „żelaznych dróg” Marcinem Lewandowskim. Dla planujących wakacje mamy propozycję ciekawych wyjazdów w miejsca, opisane przez naszych redakcyjnych kolegów. Warto wyruszyć na górskie szlaki, gdyż jak mawiał św. Jan Paweł II„góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”. Zapraszamy z PTT do górskiego wędrowania.

Życzymy przyjemnej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 2 (7) / 2014 pobierz -> 5,00 MB)

Kinga Buras

"Tarnowska Perć" Nr 1 (6) / 2014

Drodzy Czytelnicy,

"Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się - znaczy żyć". Słowa Tenzinga Norgay’a wpisują się w naszą rzeczywistość. W górach czy na odległych kontynentach, pasjonaci podróży realizują swoje marzenia, by móc Państwu o nich opowiedzieć. Zapraszamy wraz z Radosławem Łabno, do fascynującej lektury artykułu pt. "Życia nigdy nie daje się dopiąć na ostatni guzik". Najlepszy polski wspinacz i alpinista Marcin Tomaszewski opowie nam o nowej drodze Bushido na Great Trango Tower, a Piotr Kupicha lider zespołu Feel udzieli wywiadu o swojej górskiej pasji i wyruszymy do miejsc, które warto odwiedzić. Zapraszamy!

Życzymy przyjemnej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 1 (6) / 2014 pobierz -> 9,94 MB)

Kinga Buras

"Tarnowska Perć" Nr 4 (5) / 2013

Drodzy Czytelnicy,

Wśród postanowień noworocznych w tarnowskim Oddziale, znalazło się wiele wspólnych wypraw, fascynujących prelekcji i udział w specjalistycznych kursach. Naszą pasją są góry i podróże do ciekawych miejsc, gdyż jak powiedziała Roma Ligocka "to co zaoszczędzimy, odejdzie w niepamięć. A to co zobaczymy, zostanie w nas na zawsze". W najnowszym numerze zapraszamy Państwa do wirtualnej podróży wokół Manaslu w Himalajach i na szczyt Grossglocknera w Austrii. Zaglądniemy do miejsca, gdzie wschód spotyka się z zachodem i poznamy zwyczaje wigilijne na Ukrainie. Przejdziemy przez Ostrą Bramę na Litwie i zwiedzimy miasto w Macedonii, w którym w XIV wieku było 365 cerkwi.

Życzymy przyjemnej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 4 (5) / 2013 pobierz -> 4,54 MB)

Kinga Buras

"Tarnowska Perć" Nr 2-3 (3-4) / 2013

Drodzy Czytelnicy,

Wielu z nas wróciło już z wymarzonych wakacji, przywożąc ze sobą liczne pamiątki. Wspomnienia utrwaliły fotografie, do których powracać będziemy w nadchodzące jesienne wieczory. Nasze grono spędzało upalne dni w górach, na szlakach i w schroniskach. Również przywieźliśmy pamiątkowe zdjęcia, by móc się z Państwem podzielić w Kronice Oddziału. Czy jesienny wiatr przywieje nam, kolejne barwne podróże? Pewnie tak, bo jak powiedział Giovanni Boccaccio „Z tego świata każdy ma tyle, ile sam sobie weźmie”. W tym numerze przeczytamy wywiad z Wojciechem Flaczyńskim o wyprawie na Nanga Parbat oraz opowiemy o naszych zagranicznych podróżach. Janusz Foszcz i ks. Robert Pierchnik COr przybliżą nam znakomitą postać księdza Bogusława Królikowskiego. W imieniu całej redakcji, życzę miłej lektury.

Życzymy przyjemnej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 2-3 (3-4) / 2013 pobierz -> 11,3 MB)

Kinga Buras

"Tarnowska Perć" Nr 1 (2) / 2013

Drodzy Czytelnicy,

Za nami premiera pierwszego w historii Oddziału kwartalnika "Tarnowska Perć". Dziękujemy za gratulacje i opinie, które wysyłają Państwo drogą mailową oraz osobiście. W tym numerze Rafał Magiera opowie o Grupie Podhalańskiej GOPR, Radosław Łabno udzieli wywiadu prosto z Antarktyki. Z Januszem Foszczem udamy się w daleką podróż do Afryki, zaprosimy również do malowniczego Schroniska nad Morskim Okiem, a tęskniących za słońcem, Paul Urban zabierze do rodzinnego Sacramento w Kalifornii. Każda wyprawa i spotkanie nowych ludzi, to zdobywane przez nas doświadczenia i umiejętności. Jak mawia ks. prof. Michał Heller "…choćby cię nie wiem ile podróż kosztowała… i tak do domu powrócisz bogatszy" 

Życzymy przyjemnej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 1 (2) / 2013 pobierz -> 6,83 MB)

Kinga Buras

"Tarnowska Perć" Nr 1 / 2012

Drodzy Czytelnicy,

Pierwszy numer kwartalnika "Tarnowska Perć" to dzieło ludzi z pasją. Miłość do gór i podróży zjednoczyła nas pod szyldem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w tarnowskim Oddziale. Długo zastanawialiśmy się nad wydaniem własnej gazetki o tematyce bliskiej nam wszystkim. Z pomocą przyszedł Szymon Baron – Prezes Zarządu Głównego PTT, który udzielił nam fachowych porad i cennych wskazówek. Skład i dopracowanie tekstów, to dzieło Jurka Zielińskiego, byłego Prezesa PTT w Tarnowie. Tytuł naszej gazetki został wybrany w ankiecie, którą poprzedziła burza mózgów na jednym ze spotkań Członków PTT. Mam nadzieję, że kwartalnik będzie dla Państwa inspiracją do bliższych i dalszych podróży, a także źródłem wiedzy i ciekawą lekturą w długie, zimowe wieczory.

Życzymy przyjemnej lektury! ("Tarnowska Perć" Nr 1 / 2012 pobierz -> 5,90 MB)

Kinga Buras

 

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama