"Co słychać?" - Nr 5 (257) / 2012

Majowy numer "Co słychać" zawiera w dużej mierze tematy związane z obchodzonym przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie - Rokiem Ochrony Przyrody. Zaczynamy od artykułu Barbary Morawskiej-Nowak poświęconego Janowi Gwalbertowi Pawlikowskiemu - inicjatorowi powołania przed stu laty Sekcji Ochrony Tatr TT. Warto również zapoznać się z tekstem Krzysztofa Czesaka pt. "Zielone okrycie Ziemi", a także relacjami z XXI Dni Gór PTT w Łodzi, których tematem przewodnim była "Turystyka w zgodzie z naturą" oraz konferencji "Komunikacja korporacyjna w parkach narodowych - teraźniejszość i przyszłość". Znajdziemy tu także krótki artykulik Krzysztofa Karbowskiego o dęblińskim "Dniu Wróbla" oraz zaproszenie na sesję popularno-naukową "Sekcja Ochrony Tatr Towarzystwa Tatrzańskie w 100 rocznicę założenia" organizowaną wspólnie przez PTT i TPN w Zakopanem.

Kolejnym tematem rocznicowym, który jest poruszany w numerze, jest artykuł Janusza Machulika o swojszczyźnie, wpisujący się w przyszłoroczną 140. rocznicę powstania naszego Towarzystwa.

Numer uzupełniają: relacja Łukasza Gierlasińskiego z wyprawy trekkingowej "Bałkany 2012", zorganizowanej przez kolegów z Oddziału PTT w Bielsku-Białej, kolejna opowieść Bartłomieja Grzegorza Sali, tym razem pt. "Między Górami Dynarskimi a Karpatami" oraz tekst Barbary Morawskiej-Nowak o odsłonięciu tablicy poświęconej Wandzie Rutkiewicz na symbolicznym cmentarzu ludzi gór pod Osterwą.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,41 MB)

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama