Styczniowy numer "Co słychać?"

Styczniowy numer "Co słychać?" o objętości 12 stron przynosi kolejne artykuły związane z obchodzonym w 2015 r. przez nasze Towarzystwo "Rokiem Kazimierza Przerwy-Tetmajera". Już na pierwszej stronie znajdziemy relację Józefa Haducha z wystawy poświęconej temu poecie, która odbyła się w Podkowie Leśnej, natomiast na ostatniej - zaproszenie na okolicznościową wystawę, która odbędzie się w Trzebini.
Wśród wieści z życia ZG PTT możemy przeczytać o VIII posiedzeniu Zarządu Głównego IX kadencji (J.Haduch) oraz o zwycięstwie na szczycie klimatycznym (J.Mikołajczyk). Z tej części dowiemy się również o odznaczeniach w dziedzinie kultury dla wieloletnich członków PTT: Barbary Morawskiej-Nowak, którą uhonorowano Brązowym Medalem "Zasłużony dla Kultury Polski - Gloria Artis" oraz Tadeusza Kiełbasińskiego, którego odznaczono Srebrną Odznaką "Za Opiekę nad Zabytkami" (oba teksty: J.Haduch).


Wśród wieści z Oddziałów znajdziemy tekst Jarka Majchera o wyczynie Franciszka Kamysza z O/Opole, który w wieku 92 lat wszedł na Biskupią Kopę oraz relację Piotra Homy z przebiegu XII Karpackiego Finału WOŚP na Hali Lipowskiej. Możemy także przeczytać o umieszczeniu na Wiktorówkach tablicy poświęconej Szczepanowi Masnemu (D.Pośpiech), nowym tomiku poezji Janusza Eksnera pt. "Wciąż jestem" (Sz.Baron) oraz sylwestrowym wyjeździe O/Kraków na Śnieżnicę (K.Kazun).
W styczniowym "Co słychać?" znajdziemy także artykuł Barbary Morawskiej-Nowak o odsłonięciu Pomnika Alpinistów Klubu Wysokogórskiego Katowice oraz regulamin nowo wprowadzonej odznaki krajoznawczo-turystycznej PTT "Główny Szlak Beskidzki".
Numer uzupełnia notka Józefa Haducha o 25-leciu naszego informatora oraz tradycyjny apel o przekazanie 1% podatku za rok 2015 na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, do czego i my w tym miejscu gorąco zachęcamy.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz styczniowy numer "Co Słychać?"-> 1,31 MB)

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama