Tarnowianie w Himalajach - Trekking wokół Annapurny

W dniu 22 października 2010 roku, sześciu naszych oddziałowych kolegów wyjeżdża na wyprawę trekkingową w Himalaje Nepalu. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Tarnowa Pan Ryszard Ścigała.
Wyprawa potrwa do 14 listopada 2010 roku. Uczestnicy dotrą do Kathmandu (stolicy Nepalu) samolotem, przez Moskwę i New Delhi. Następnie udadzą się do miejscowości Besisahar, skąd wyruszą w góry. Po osiemnastu dniach marszu planują dotrzeć do Pokhary. Wybrana trasa należy do najdłuższych i najpiękniejszych tras trekkingowych w Nepalu. Wiedzie ona wokół Annapurny i pozwala poznać dolinę Marsyandi, dolinę Manangu a także Muktinath – święte miejsce pielgrzymek hindusów i buddystów. Wymaga bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz zdolności aklimatyzacyjnych, tym bardziej, że została ona jeszcze rozbudowana o podejście do jednego z najwyżej położonych jezior świata Tilicho Tal (ok. 5000 m n.p.m.) i dodatkowo przedłużona o odcinek Tatopani – Lumie (z wyjściem na słynące z panoramy wzgórze Poon Hill (3193 m n.pm.). Najwyższym miejscem do którego zamierzają dotrzeć uczestnicy jest przełęcz Thorung La (5416 m n.p.m.).
Organizując wyprawę nasi koledzy chcieli czynnie włączyć się w obchody "Roku Miasta Tarnowa" i w ten sposób uczcić 680 rocznicę lokacji naszego Miasta.


1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama