28.01.2012 Spotkanie z Martyną Wojciechowską

28 stycznia 2012 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu ze znaną dziennikarką i podróżniczką, Martyną Wojciechowską. Było ono zorganizowane w Centrum Sztuki Mościce w ramach cyklu: „Za horyzont domu”.
Na miejsce przyjechaliśmy odpowiednio wcześnie, aby przed pojawieniem się tłumu „zbadać teren”. Zaopatrzyliśmy się w plakaty i oglądnęliśmy kilkadziesiąt zdjęć tworzących wystawę fotograficzną pt.: „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%”. Fotografie wykonane w odległych zakątkach naszego globu bardzo się nam spodobały, a dołączone do nich komentarze były punktem wyjścia do interesujących spostrzeżeń i rozmów. Około godz. 15.00 pojawiła się główna bohaterka, która została serdecznie powitana przez licznie przybyłych mieszkańców Tarnowa. Po krótkim spotkaniu w foyer Centrum Sztuki Mościce, podczas którego nastąpiło otwarcie wspomnianej już wystawy fotograficznej, wszyscy, z mniejszym lub większym wysiłkiem, dostali się do obszernej sali, która bardzo szybko wypełniła się po brzegi.


28.01.2012 - Spotkanie z Martyną Wojciechowską w Centrum Sztuki Mościce - (fot. Beata Wideł)

 

Bez względu jednak na miejsce, każdy mógł wysłuchać rozmowy z Martyną Wojciechowską oraz obejrzeć zdjęcia i krótkie filmy prezentowane na dużym ekranie. Co nas najbardziej zainteresowało? Chyba sama osoba naszej bohaterki, gdyż o jej dokonaniach dużo słyszeliśmy już w mediach: udział w Rajdzie Dakar, zdobyta Korona Ziemi (najwyższe szczyty siedmiu kontynentów), czy realizacja popularnego programu „Kobieta na krańcu świata”. Podróżniczka dała się poznać, jako otwarta, pełna energii i pasji kobieta, która nie zraża się przeciwnościami i konsekwentnie realizuje swoje marzenia.
Po trwającym około półtorej godziny spotkaniu, czekało nas jeszcze jedno wyzwanie – zdobycie autografu Martyny. Ci co stanęli w grupie oczekujących, zapamiętają to zapewne na długo… Niektórym udało się nawet dotrzeć do stolika dziennikarki, nie odnosząc poważniejszych obrażeń.


28.01.2012 - Spotkanie z Martyną Wojciechowską w Centrum Sztuki Mościce - (fot. Beata Wideł)

Do domu zabraliśmy nasze trofea: autografy, zdjęcia, ale także, a może przede wszystkim refleksje ze spotkania z niezwykłą podróżniczką, która napisała: „ Życie na 100 procent jest sztuką, ciągłym dążeniem do realizacji postawionych sobie celów i marzeń. To życie polegające na szukaniu dróg i rozwiązań, które pomogą w urzeczywistnianiu Twojego pomysłu na siebie.”

Beata Wideł

 


28.01.2012 - Spotkanie z Martyną Wojciechowską w Centrum Sztuki Mościce - (fot. Beata Wideł)